Sam Smith vydáva singel How Do You Sleep?

Obľúbený britský pesničkár Sam Smith vydáva singel How Do You Sleep? K singlu bol natočený videoklip, ktorý je po vizuálnej stránke mimoriadne silný. A hlavné slovo majú tanečníci…


V klipe nechýbajú do polovice tela vyzlečení tanečníci, modeli alebo zvodne tancujúci Sam Smith osobne. v Piesni dominuje lyrickosť a povestný, krásne čistý falzet speváka. Dojemný, romantický text v kombinácii s chytľavým refrénom, príjemnou rytmickou pulzáciou, špecificky zafarbeným vokálom speváka s obdivuhodným rozsahom a neuveriteľne vyspievanými výškami – to všetko predurčuje nový singel na špičkový letný hit.

K piesni okrem samotného Sama Smitha priložili ruku k dielu: Savan Kotecha (Ariana Grande/Katy Perry/The Weeknd), Max Martin (Britney Spears/ Pink/Taylor Swift) a Ilya (Ariana Grande/Jennifer Lopez).


Od globálneho úspechu, ktorý zaznamenal s vydaním debutového albumu In The Lonely Hour Smith predal vyše 18 miliónov platní, získal rad pôsobivých ocenení – za všetky menujme štyri Grammy, tri Brit Awards a Golden Globe, za úspechy na poli hudby bol zapísaný do Guinessovej knihy rekordov a stal sa jedným z najväčších spevákov súčasnosti. Medzi jeho najväčšie hity patria La La La s Naughty Boyom, I´m Not the Only One alebo Too Good At Goodbyes, ktoré všetky presiahli miliardu prehraní len na YouTube. Smithovou hudobnou inšpiráciou je Adele, Amy Winehouse, Whitney Houston alebo Beyoncé.


Zdroj: TS Universal Music – doplnená redakciou mojakultura.sk
Zdroj video: Unimversal Music/YouTube

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno