Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Jarný koncert „Návrat ku koreňom“

25. mája | 18:30

12€

Rok českej hudby si pripomenieme na príznačnom mieste – v dedinke na Záhorí, na pohraničí s Moravou, v jedinečnom prostredí starej zachránenej stodoly v Kútoch.


25.5.2024 / 18:30 STODOLA, KÚTY


Les Sirènes, staromestský ženský komorný zbor Dominika Hanko – soprán Alena Trnková – soprán Lenka Poláková – mezzosoprán Rastislav Hajach – barytón Andrea Bálešová – klavír The Ladies Ensemble: Zuzana Paštéková – husle, Sandra Baggiolini- husle, Veronika Kubešová – viola Lukáš Kunst – zbormajster, dirigent


Jarný koncert „Návrat ku koreňom“ k Roku českej hudby 2024, na ktorom zaznie kantáta Bohuslava Martinů s názvom Otvírání studánek v podaní medzinárodne uznávaného ženského komorného zboru Les Sirènes. Okrem toho budú do programu zaradené skladby Zavírání lesa Bohuslava Martinů, Trávnice Alexandra Moyzesa, efektné Bodaj by vás od Eugena Suchoňa a mnoho ďalšieho z repertoáru českej a slovenskej tvorby. To všetko pod taktovkou dirigenta Lukáša Kunsta, v sprievode sláčikového tria, klavíra a sólistov.


Les Sirènes – zbor, ktorý vypredáva koncertné sály doma aj v zahraničí Ženský komorný zbor Les Sirènes bol založený v roku 2018 pri nemocnici a kláštore Milosrdní bratia. Od roku 2019 zbor funguje ako samostatné teleso a zakladateľom, zbormajstrom a umeleckým vedúcim je Lukáš Kunst. Repertoár telesa je rozsiahly a zahŕňa všetky druhy a žánre; jeho významnú časť tvorí slovenská a česká hudba (Suchoň, Hrušovský, Špilák, Dvořák, Martinů, Eben, Janáček atď.), svetový klasický zborový repertoár, ako aj muzikálová a populárna tvorba. Les Sirènes si zakladajú na kvalitnej interpretácii, vysokej hlasovej kultúre, intonačnej a rytmickej precíznosti s veľkou dávkou muzikality, o čom svedčia viaceré ocenenia na medzinárodných zborových súťažiach: Bratislava Cantat II (2018, zlaté pásmo a víťazstvo vo svojej kategórii), Slovakia Cantat (2022, zlatá medaila), Svátky písní – International Choir Festival Olomouc (2022, zlatá medaila; 2023 – dve zlaté medaily) a World Peace Choral Festival vo Viedni (2023 – zlatá medaila).

V roku 2023 zbor na základe pozvania od Slovenského inštitútu v Ríme absolvoval v talianskej metropole dvojicu úspešných koncertov. Les Sirènes pravidelne účinkujú s poprednými inštrumentálnymi súbormi ako The Ladies Ensemble, Hilaris Chamber Orchestra, Haydnov komorný orchester, The House Band of Les Sirènes, Ensemble Band a so sólistami ako Peter Mikuláš, Pavol Kubáň, Martin Gyimesi, Otokar Klein, Sisa Sklovská, David Árva, Dominika Hanko, Eva Dovcová a ď. Od roku 2022 zbor Les Sirènes úzko spolupracuje s MČ Bratislava-Staré Mesto.

Lukáš Kunst, dirigent Dirigent Lukáš Kunst sa venoval spevu najprv v detskom zbore Kantiléna pri Filharmónii Brno, kde účinkoval napr. ako detský sólista v pražskom Rudolfine a Národnom divadle Brno. Následne študoval operný spev u MgA. Ireny Vašíčkovej-Pollini a organ u MgA. Zdeňka Špatku. V štúdiu operného spevu ďalej pokračoval na Cirkevnom konzervatóriu a na Konzervatóriu v Bratislave v triede Mgr. art. Márie Repkovej. Dirigovanie zboru študoval súkromne u Yevgenija Galatenka, Jakuba Kleckera, Zuzany Kadlčíkovej a Blanky Juhaňákovej. Dirigovanie orchestra ďalej študoval na konzervatóriu v Prahe u Jana Pellanta. Od roku 2011 bol druhým zbormajstrom Kantilény pri Filharmónii Brno a umeleckým vedúcim Kantilény – komorný zbor. V roku 2012 dirigoval na Novej scéne v Bratislave muzikál Mozart a podieľal sa na hudobnom naštudovaní a dirigovaní koncertov zboru Cirkevného konzervatória v Bratislave. V roku 2016 vyučoval na inkluzívnej Základnej škole Plavecký Štvrtok hudobnú výchovu a detský zbor. Je spoluzakladateľom Komornej opery Bratislava, pôsobil aj ako jej hudobný riaditeľ a dirigent. Je zakladateľom, zbormajstrom a dirigentom ženského zboru Les Sirènes, detského zboru Sirénčatá a mužského zboru Les Marins.

Web: https://www.lessirenes.sk/

Youtube: https://www.youtube.com/@lessirenes1978

Facebook: https://www.facebook.com/sirenesles

Instagram: https://www.instagram.com/lessirenes_slovakia/

Facebookmail

Podrobnosti

Dátum:
25. mája
Čas:
18:30
Cena:
12€
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/962338795238235

Miesto udalosti

Kúty, Stodola

Organizátor

Les Sirènes
Telefón:
0949022210
Email:
lukas.kunst.lederer@gmail.com
Webstránka:
View Organizátor Website