Coppolov životný projekt Megalopolis dostal prvý trailer

Epická utopistická sci-fi dráma Megalopolis legendárneho režiséra Francisa Forda Coppolu dostáva stále jasnejšie kontúry. Pozrite si prvý trailer filmu s hlavným hrdinom, architektom Cesarom Catilinom, ktorého stvárnil populárny Adam Driver.

Upútavka na film, ktorý sa Coppola snažil nakrútiť dlhých 40 rokov ukazuje okrem hlavného hrdinu aj mesto Nový Rím. Veľkomesto sa geniálny architekt snaží prestavať na utópiu. Brániť mu v tom bude Cicero (Giancarlo Esposito), zástanca starých poriadkov.


Hrdina sa v krátkom klipe nakláňa zo strechy mrakodrapu a v momente, keď to vyzerá, že spadne, sa mu podarí zastaviť čas. Režisér Coppola je známy najmä pre svoju mafiánsku ságu Krstný otec či megalomanskú vojnovú drámu Apokalypsa. Jeho schopnosti v žánri sci-fi sú zatiaľ neprebádané a nedočkaví diváci môžu iba naivne tušiť, o čom vlastne bude jeho 120 miliónová futuristická dráma. Trailer nám ponúka aspoň náznak toho, ako bude film vyzerať. 


Zaujímavosťou je, že trailer zverejnil sám režisér na svojom YouTube kanáli, keďže snímka mala problém získať svetových distribútorov. Celú produkciu si totiž Coppola zaplatil z vlastných peňazí. Nad projektom teda nemalo dohľad žiadne veľké štúdio. 


Očakávaný Megalopolis bude mať svetovú premiéru už 17. mája na festivale v Cannes, v rámci hlavnej súťaže festivalu. 


Filmy na festivale v Cannes 2024. Svoje nové snímky uvedú Coppola, Lanthimos či Serebrennikov

 

Spracoval Matúš Trišč

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno