Najnovší film uznávaného režiséra Bong Joon-hoa Parazit, ktorý získal ocenenie Zlatá palma, vyráža do slovenských kín.


Piateho decembra tak diváci môžu vidieť majstrovské dielo, o ktorom sa povráva, že je najzábavnejším víťazom festivalu v Cannes od obdobia Pulp Fiction.
Parazit je príbehom chudobnej, ale prefíkanej štvorčlennej rodiny, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva tak rôzne svety? Originálne dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy a satiry a divákovi tak prináša vtipný a nepredvídateľný divácky zážitok. Film poukazuje na to, že spolužitie ľudí z rôznych sociálnych podmienok nie je jednoduché. Parazit je čiernym príbehom, ktorý môžeme poznať zo sociálnych sietí, príbehom tak bizarným a zároveň niečím veľmi skutočným. Je čiernou komédiou s ostrým humorom, ktorý prekrúca žánrové konvencie. „Tento film, popisujúci, ako sa obyčajní ľudia prepadajú do chaosu, ktorému sa nedá vyhnúť, je komédia bez klaunov, tragédia bez zločincov, kde všetko speje k brutálnej zápletke a pádu nadol,“ povedal o snímke režisér  Bong Joon-ho.


Snímka má na konte prestížne ocenenie Zlatá palma. V súťaži v Cannes pri tomto filme diváci vybuchovali smiechom. Povráva sa, že tak zábavný film sa na plátne neobjavil od doby Pulp Fiction. Nebude náhoda, že Quentin Tarantino považuje Bong-Joon-hoa za jedného z najlepších režisérov za posledných 20 rokov. Parazit je siedmym celovečerným filmom režiséra Bong Joon-hoa. Predchádzajúcimi filmami boli Pes, ktorý šteká nehryzie (2000), Pečať vraha (2003), Mutant (2006), Matka (2009), Ľadová archa (2013) a Okja (2017).
Film má na Slovensku premiéru 5. decembra a do kín ho prináša Asociácia slovenských filmových klubov.


Zdroj: ASFK


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno