Poznali sme ho z mnohých divadelných predstavení, filmov či seriálov. Zabávač Marcel Nemec zomrel v rodnej Kremnici 16.februára 2024.

Marcel Nemec bol známy, obľúbený herec, hudobník a zabávač. Bol spoluzakladateľom satiricko-umeleckého súboru Jána Kopytu, v roku 2003 napísal knihu HomoŠapiens. Prvýkrát na Slovensku sa mediálne známy človek zo šoubiznisu otvorene priznal k homosexualite. Informáciu o jeho úmrtí priniesol portál aktuality.sk.


Narodil sa 8. Júna 1971 v Kremnici, vyštudoval herectvo na konzervatóriu v Bratislave. Ešte počas štúdií založil spolu so spolužiakmi satiricko-umelecký súbor Jána Kopytu, s ktorým hrávali autorské predstavenia a kabarety. Po štúdiu sa zamestnal v reklamnej agentúre, neskôr založil občianske združenie, ktoré sa venuje zážitkovému vzdelávaniu detí a mládeže.


Poznali sme ho zo seriálov, filmov a z mnohých divadiel: hral v divadle aréna, v Mestskom divadle Žilina, na Novej scéne v muzikáli Fontána pre Zuzanu, taktiež v predstaveniach divadla La Komika.


Divadlo LA KOMIKA oslávi svoje 8. narodeniny

Herec bojoval s rakovinou a svojim sledovateľom na sociálnych sieťach často hovoril, že svoju chorobu považuje za súčasť svojho života s ktorou aktuálne žije. „Karty sú rozdané a ja hrám tú najkrajšiu, najlepšiu a najdlhšiu partiu, akú viem. Navyše mi (rakovina) do života priniesla tak veľa dobra, toľko lásky a množstvo nádherných bytostí.“


Zomrel 16.2.2024 vo veku 52 rokov v Kremnici.

Spracovala: redakcia mojakultura.sk

Foto: FB/Marcel Nemec

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno