Mestská časť Bratislava-Ružinov a CULTUS Ružinov vás pozývajú na vernisáž obrazov Yuria Gudkova do Ružinovskej galérie, ktorá bude sídliť v priestoroch foyer Domu kultúry Ružinov, Ružinovská 28. Výstavu otvorí kurátorka Mária Horváthová a to v utorok 8. júna 2021 o 18:00 hod. Výstava potrvá do 3. septembra 2021.

Maliar Yuri Gudkov vstupuje na slovenskú výtvarnú scénu autorskou výstavou v Ružinovskej galérii, kde prezentuje sériu osemnástich obrazov z posledného desaťročia. Predstavuje sa ako figuralista i krajinár reagujúci na realitu dneška, maľuje pohodové chvíle človeka i rodiny, ale okrajovo sa dotýka i vážnejších tém ľudskej existencie a krehkej hranice, ktorá rozdeľuje vojnu a mier. V jeho obrazoch nachádzame úsmevné životné príbehy, bizarné ľudské postavy, ale i mnohé symboly a inotaje, ktoré nútia k zamysleniu.


Dievča v „louboutínach“. 2019. Olej na plátne

Výtvarná reč diel Yuria Gudkova je výrazná a širokospektrálna. Rezonujú v nej tvaroslovné prvky kubizmu, surrealistická metafora a predstavivosť, chagalovsky naivná poetika i podnety z lyrickej i geometrickej abstrakcie. Častá je i kompozičná štruktúra pripomínajúca techniku mozaiky či vitráží.


Yuri Gudkov maľuje olejom na plátno, sporadicky i na drevené platne a farba je pre neho dominantným médiom. Využíva magickú silu žiarivých ba až dramaticky pôsobivých farebných tónov, ktoré majú schopnosť vstrebávať i vyžarovať svetlá a tiene. V mnohých dielach sa však sústreďuje i na kresbovú zložku obrazu a pevná a dynamická línia, ktorou buduje kompozičnú osnovu a zároveň tlmočí gestá, je potom výrazným prvkom vtláčajúcim jeho maliarskemu prejavu jasný kánon a značnú dávku expresie.


Láska a holuby. 2019. Olej na plátne

 

Vstup voľný.

Podujatie je organizované za dodržania protipandemických opatrení.


Viac informácií nájdete na cultusruzinov.skfacebooku Cultus Ružinov.

 

Zdroj: Patrik Cucor – marketingový manažér Cultus Ružinov

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno