Koncerty z cyklu Príbeh hudby sú synonymom zábavy a radosti z počúvania „vážnej“ hudby. Počas dvoch ročníkov Príbehu hudby videlo tieto koncerty naživo, či v priamych prenosoch, viac ako 150 000 divákov. Pridajte sa k nim a zdieľajte aj vy radosť z hudby!

Spolu so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, Bratislavským chlapčenským zborom (zbormajsterka Magdaléna Rovňáková) a sólistami Tatianou Hajzušovou (soprán) a Martinom Gyimesim (tenor), zažijete príbeh opery od jej vzniku až po súčasnosť, zoznámite sa s jej najvýznamnejšími predstaviteľmi a stanete sa súčasťou veľkého príbehu. Dva koncerty vás čakajú vo Veľkom Koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu už v nedeľu 6. júna (o 16.00 a 18:00) a ďalší v pondelok 7. júna.

Na koncerte zaznie skvelá hudba, sprevádzaná pútavým slovom, ktoré je určené predovšetkým mladým ľuďom. Tešia sa na vás zboristi a tanečníci v krásnych kostýmoch a tiež dirigent a moderátor koncertu, Gabriel Rovňák ml.A čo presne pohladí vaše uši? Na úvod zaznie predohra z opery Carmen, ktorá nepochybne patrí medzi najznámejšie kompozície v opernom svete. Snúbi sa v nej dráma, vášeň i láska – cez tieto pocity sa postupne dostane moderátor a dirigent v jednej osobe, Gabriel Rovňák ml. k mladým divákom. Koncert je totiž primárne určený pre žiakov druhého stupňa základných škôl a študentov stredných škôl. Jeho cieľom je predstaviť operu ako živý žáner, ktorý je stále populárny a atraktívny aj pre súčasné publikum.

Tie najkrajšie operné árie, ako O mio babbino caro, slávny prípitok z opery La Traviata, Pucciniho Tosca, Dvořákova Rusalka, legendárny Mačací duet v podaní chlapčenských sólistov, no na koncerte zaznejú aj diela barokových skladateľov – Monteverdiho či Händla.

„Vstúpte spolu s nami do zákulisia operného domu a spoznajte jeho tajomstvá…“ hovoria organizátori koncertu pre mládež v rámci cyklu Príbeh hudby. Atraktívne hudobné ukážky, silné príbehy, humor, vynikajúci účinkujúci – to všetko čaká mladé publikum na troch koncertoch v Slovenskom rozhlase.

 

Zdroj: www.pribehhudby.com – spracovala a doplnila redakcia mojakultura.sk


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno