SKO doma aj v Paríži: Koncert Nina Rotu, Suita Ruttera a Palladio Jenkinsa

V nedeľu 27. novembra sa uskutoční v Malej sále Slovenskej filharmónie druhý koncert cyklu SKO o 16.00. O pár dní neskôr, vo štvrtok 1. decembra odcestujú členovia komorného orchestra s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom a harfistkou SF Katarínou Turnerovou na umelecký zájazd do Francúzska.

Na úvod nedeľného popoludnia zaznie Koncert pre sláčikový orchester Nina Rotu, autora hudby k viacerým Felliniho a  Viscontiho filmom. Nasledovať bude Suita pre sláčikový orchester anglického skladateľa Johna Ruttera a koncert uzavrie Palladio pre sláčikový orchester Karla Jenkinsa z Walesu.   


Slovenský komorný orchester odcestuje vo štvrtok 1. decembra na umelecký zájazd do Paríža. Vianočný koncert v ich interpretácii zaznie v piatok 2. decembra  v najstaršom parížskom kostole Saint-Germain-des-Prés o 20.30. Na programe zaznejú diela Charpentiera, Kussera, Gounoda, Masseneta či Janáčka. Nebude chýbať Musica slovaca Ilju Zeljenku a Cantica slovaca Ladislava Kupkoviča. Na záver koncertu je na programe výber Kolied v úprave E. Zámečníka. Koncert sa uskutoční v spolupráci so Slovenským inštitútom v Paríži.    


 

Zdroj: redakciu informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno