Zostávajú nám ešte dva týždne do premiéry ružového veľkofilmu Barbie, no už teraz je jasné, že zvedavosť, akú snímka doteraz vzbudila, jej prinesie prinajmenšom kasový úspech. Režisérka filmu Greta Gerwig je vzhľadom na svoju doterajšiu tvorbu (Lady bird, Malé ženy) “skoro” zárukou kvality a toho, že nepôjde len o jednoduchú komédiu pre deti, ale do pozornosti sa dostanú aj vážnejšie témy vlastnej identity, rodových stereotypov, sexizmu a dezilúzii o nedokonalom svete v akom žijeme. O čom presne film bude, sa dozvieme až v deň premiéry, a to 20. júla 2023.

S režisérkiným úspechom sa však už teraz vo veľkom počíta a zdá sa, že aj do budúcna zostane verná tvorbe veľkých výpravných filmov. V spolupráci so spoločnosťou Netflix sa totiž chystá nakrútiť hneď dva filmy zo série Letopisy Narnie. Zatiaľ nie je známe, či pôjde o celkový reštart adaptovania sedem dielnej knižnej série, alebo budú autori prihliadať na už existujúcu trilógiu (Narnia: Lev, šatník a čarodejnica, Narnia: Princ Kaspian, Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik) a zamerajú sa na zvyšné štyri knihy, ktoré sa zatiaľ sfilmovania nedočkali.  


Spoločnosť Netflix kúpila práva na adaptovanie kníh C. S. Lewisa ešte v roku 2018 a odvtedy na projekt dohliada Matthew Aldrich, spoluautor scenára k filmu Coco. Navyše, Netflix údajne chystá aj minimálne jednu seriálovú adaptáciu príbehov z Narnie, ktorej svet ponúka naozaj rozmanitý obsah pre spracovanie. 

Pôvodná filmová trilógia začala druhou časťou ziskovo upadať a ani tretí film už nezaznamenal zďaleka taký úspech ako ten prvý z roku 2005. Svet Narnie silne inšpirovaný biblickými príbehmi mal v tom čase štúdiu Disney priniesť úspech podobný iným veľkým fantasy sériám, ako Pán prsteňov či Harry Potter. Plány sa však nevydarili, a tak veľká časť čarovného sveta zostala dodnes iba v knihách. 


Práce na nových filmoch sú ešte len v začiatkoch a na prvé oznámenia o dátumoch premiér si nejaký čas počkáme. 


 


Matúš Trišč

Zdroj foto: Walt Disney Pictures

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno