Hviezda súčasnej world music scény Alice in WonderBand vystúpi v pondelok 7. 8. od 19.00 na nádvorí Smolenického zámku.

Alice in WonderBand je duo performerov, ktorí spájajú world music a zvláštne rytmy z Balkánu s hudbou tela a perkusiami. Ana Vrbaški a Marko Dinjaški vystupujú na pódiách divadiel a koncertov a sú životným párom žijúcim v prírode, neďaleko národného parku Fruška gora v Srbsku.


Ich jedinečný životný štýl prináša hudbu v spojení s telom a prírodou. Vystúpenia sú vibrujúce a rytmické, silné a energické, sú križovatkou tanca, javiskového pohybu a hudby. Hlboký, prapôvodný zážitok zavedie divákov na cestu po Balkáne, ako aj do hĺbky bytia. Účinkujúci vytvárajú s divákmi spievajúce a tlieskajúce spoločenstvo, ktoré sa cíti zakorenené, uzemnené a inšpirované.


Skupina hrá piesne v jedenástich jazykoch, po celej Európe (Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Turecko atď.) a v bývalom juhoslovanskom regióne. Dokazujú, že vo večne búrlivom balkánskom priestore existuje jednota prostredníctvom kultúry, hudby, pohybu, ktorá prináša porozumenie a zmierenie.


Alice in WonderBand vystupuje na veľkých (vystúpili na festivale Horská hudba v Divčibare či Karlovačka berba grožđa v Sremských Karlovciach pre tisíce ľudí), ale aj menších pódiách.


Debutový album RikaTaka, New Balkan Rhythm vydal nemecký label CPL Music a v decembri 2022 sa umiestnil na siedmom mieste v rebríčku World Music Charts Europe. Album je spojením rôznych žánrov, akustickej a elektronickej hudby, tradície a súčasného prejavu umelca. Zakorenený v balkánskej hudobnej tradícii a nepravidelných rytmoch núti západné srdce vyskakovať a synchronizovať ho s prapôvodnejšími zvukmi hudby tela. Piesne zo Srbska, Chorvátska, Bosny, Severného Macedónska, Bulharska, Moldavska, Grécka, Turecka, Albánska, Kosova, dokonca aj Maďarska ponúkajú širokú paletu zvukov a rytmov.

Vstupné na mieste: 8€ hodinu pred koncertom. Možnosť prísť autom až k hradbám zámku. Kapela vystúpi aj: 4. – 5. 8. na Piešťany Street ART festival 2023 a 8. 8. v Cafe Nitra.

Redakciu informovala Anna Mašátová. 
Autor foto: Alisa Dinjaški

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno