Headlinerom prvého dňa maďarského Szigetu bude ikonická popová senzácia Kylie Minogue. Do programu pribudol aj hviezdny austrálsky DJ a producent Fisher či Barry Can´t Swim. Už známymi headlinermi tohto aj Slovákmi obľúbeného a vyhľadávaného festivalu sú Halsey, Liam Gallagher, Fred Again.., Stormzy, Sam Smith či Martin Garrix. Fanúšikovia Szigetu sa môžu tešiť aj na Louisa Tomlinsona, RAYE, Four Tet, Toma Odella, Azahriah, Big Thief, Fontaines D.C. a mnohých ďalších. Sziget festival bude od 7. do 12. augusta na krásnom zelenom ostrove v centre Budapešti. Informácie a vstupenky na 1, 3 či 6 dní najdete tu.

Kylie Minogue patrí už roky medzi najväčšie speváčky súčasnosti. Svoju kariéru oživila v lete 2023 s hitom „Padam Padam“ z albumu „Tension“. Tento rok Kylie získala prestížne ocenenie BRIT Music Awards v kategóriách ‚Global Icon‘ a ‚International Artist‘ a jej kariéra a popularita naďalej rastie a medzi vrcholy tohto leta bude patriť určite aj jej koncert na Szigete. Na festival pricestuje tento rok aj jej austrálsky rodák – DJ a producent FISHER, ktorý je jedným z najvyhľadávanejších talentov na súčasnej scéne. Tento na Grammy nominovaný DJ prinesie na Sziget svoje nákazlivé beaty a energické vystúpenie so skladbami ako „Losing It“ a „You Little Beauty“.


Sziget ponúka vystúpenia svetových hviezd z prvých miest hitparád, ale aj vychádzajúce hviezdy a talenty z celého sveta. Preto sa oplatí navštíviť festivalové pódiá a miesta so skvelým programom, ktorých je na Ostrove slobody viac ako 20. 

Jedným z pódií, ktoré prináša na Sziget najväčšie medzinárodné kapely a vychádzajúce svetové hviezdy je aj Revolut Stage, kde sa každý festivalový deň hrá do 4:00. Medzi doteraz potvrdenými interpretmi tohto pódia sú tento rok aj Marc Rebillet, L’Imperatrice, MEUTE, Aurora, Apashe with Brass Orchestra, Barry Can’t Swim, Teezo Touchdown, Neil Frances, MØ, Crystal Fighters, Kiasmos live, Overmono a Four Tet.


Plagát festivalu Sziget

DropYard je miesto, kde nájdete množstvo skvelých aktivít už od skorého rána. Východ slnka môžete privítať s break-jogou, počas dňa si pozrieť break dance vystúpenia tanečníkov z celého sveta a večer pódium ovládne hip-hop a stane sa centrom beatov a dynamických vystúpení umelcov z celého sveta. Na dropYarde tento rok bude debutovať írsky rapper Kojaque so svojimi známymi bezchybnými výkonmi, drzosťou a lyrickou ostrosťou. Minulý rok vydal svoj album ‚Phantom of the Afters‘, ktorý bol nominovaný na RTÉ Choice Music Prize Album of the Year. Novým menom tohto pódia je aj P Money, legendárny live performer a ikona britského grime MC sveta, ale aj rodák z Londýna – Rushy či Bladerunnaz DJs, Kybba a mnohí ďalší. 


Europe stage patrilo medzi najobľúbenejšie miesta fanúšikov, ktorí radi spoznávali medzinárodné kapely, ktoré vo svojich domovských krajinách patria medzi hviezdy. Skvelou správou je, že toto pódium je naďalej súčasťou Szigetu, na festivalovej mape je pod novým názvom ako Ibis x ALL prezents The Buzz stage. Na Ostrove slobody sa určite oplatí navštíviť aj The Cirque du Sziget s dych vyrážajúcimi akrobatickými predstaveniami top svetových umelcov. The Global Village stage už dlhé roky ponúka pestrý program a predstavuje kultúry – od tradičnej hudby až po elektronickú hudbu z rôznych kútov sveta. Sziget Beach, ArtGarden, Great Street Theater – a to zoznam zaujímavých miest Szigetu, ktoré môžete navštíviť a vidieť len počas festivalu, ešte len začína. 

Sziget je viac ako hudobný festival. Sziget je Ostrov slobody, ktorý vám s prichýli – na deň či na celý festival, prenesie vás do inej dimenzie, v ktorej máte možnosť vychutnať si krásny ostrov na ktorom nájdete veľa zábavy a umenia, stretnúť Szigeťanov z celého sveta a zažiť koncerty svetových hviezd či najnovších talentov mnohých žánrov. A to všetko na krásnom zelenom budapeštianskom ostrove Óbuda na viac ako 50 pódiách a programových miestach.  

Sziget Festival 2024 sa bude konať od 7. do 12. augusta, v predaji si permanentky na celý festival, ale aj lístky na 1 či 3 dni. Festival má tento rok aj skvelú novinku – výhodnú cenu pre návštevníkov do 21 rokov. Všetky detaily a informácie sú k dispozícii na www.szigetfestival.com

 

Zdroj: TS Silvia Turnerová

Titulná foto: Sandor Csudai

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno