Režisér Yorgos Lanthimos začal pracovať na novom projekte: vzkriesi príbeh o Frankensteinovi, no vo svojom aktuálnom režijnom projekte mu dá úplne inú podobu. Hlavnú úlohu zveril Emme Stone.

Grécky režisér Yorgos Lanthimos vzbudil medzinárodnú pozornosť na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes v roku 2009 filmom Tesák (Dogtooth/Kynodontas), ktorý získal v kategórii Un Certain Regard ocenenie ako najlepší a najoriginálnejší film. Rovnako jeho ďalší režijný počin – psychologický thriller Zabitie posvätného jeleňa z roku 2017, v hlavných úlohách s Colinom Farrellom a Nicole Kidman, patril medzi vysoko hodnotené európske vychytávky.


V týchto mesiacoch sa chytá ďalšej mysteriózno-hororovej témy. Podľa informácií Production Weekly, sa Lanthimos v novej snímke Poor Things pokúsi sa o novú, modifikovanú verziu Frankensteinovho príbehu.

Scenár vychádza z rovnomenného románu škótskeho spisovateľa Alasdaira Graya. V centre diania je krásna erotomanka Bella Baxter, ktorej transplantujú mozog jej nenarodeného dieťaťa po tom, čo unikajúc pred krutosťou svojho manžela, spácha samovraždu.

Tony McNamara, ktorý sa spolupodieľal aj na scenári Lanthimosovho filmu The Favourite, napísal spoločne s režisérom aj scenár k tejto novinke. Výroba filmu sa má začať na jeseň 2021.

Zdroj: spracovala redakcia mojakultura.sk, foto: Film Europe


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno