Víkend 30. 9. – 1. 10. bude v SNM-Múzeu Červený Kameň patriť „zberu kultúrnej úrody“ – novému podujatiu s názvom Dožinky. Počas dvoch dní zažijú návštevníci to najlepšie z programu pre deti i dospelých za rok 2023.

 

K vrcholom podujatia bude patriť Čaj o piatej DeLuxe – jedinečné prepojenie odborných diskusií s podávaním čaju v porceláne, čajových špecialít a koncertu súčasnej klasickej hudby. Histórii sa bude venovať tiež prezentácia výstavy v progrese – Za portrétom, kurátorský výklad Kabinet kuriozít Rudolfa Pálffyho či výklad hradnej historičky Víno na panstve, ktorý prebieha v spojení s degustáciou vín miestnych vinárov na čele s domácim vinárstvom Vína z mlyna.


Detskí návštevníci budú môcť zažiť obľúbenú interaktívnu prehliadku Príbeh stromov, počas ktorej budú objavovať škriatkov priamo v korunách tých najvzácnejších červenokamenských stromov. O tom, aké dôležité, ale aj nevyhnutné je o staré stromy sa starať, porozprávajú miestni arboristi. Hlavným bodom večerného programu bude Noc netopierov, ktorá cez nevšedné nočné aktivity zameria pozornosť na červenokamenských netopierov.


Martin Geišberg, príde tentokrát s celou kapelou rozozvučiť hradné podzemie. O zábavu sa postará tiež legendárne trio, zakladatelia improvizačného umenia na Slovensku, Tri tvorivé tvory. Divadlo ŠEM predstaví nevšedné pouličné estrády Morkadella či La familia a pridá sa k ním tiež potulný zabávač Šašo Krak.


Návštevníci sa tiež môžu tešiť na obľúbené remeselné trhy či letové ukážky dravcov Sokoliarkseho dvora ASTUR.


Vstupenky na koncert Martina Geišberga, predstavenie Tri tvorivé tvory a prehliadku Príbeh stromov si môžete zakúpiť online prostredníctvom aplikácie GoOut.

 

Zdroj: TS Mgr. Ľuboš Haršány, kultúrno-propagačný manažér

Zdroj foto: Slovenské národné múzeum – Múzeum Červený Kameň

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno