Do slovenských kín vstúpil kriminálny thriller FENTASY, ktorého návšteva by cez víkend mala byť jasnou voľbou filmových fanúšikov. V centre pozornosti domácej filmovej novinky stojí nebezpečná droga fentanyl, ktorá každoročne zapríčiní desaťtisíce úmrtí na celom svete. Práve s ňou skríži svoje cesty ústredná dvojica postáv, ktoré nemôžu mať ani tušenie o tom, ako veľmi im táto chyba zmení životy…

Vo filme FENTASY sa Peller (Noël Czuczor) so svojou výstrednou priateľkou Sofiou (Kristína Kanátová) rozhodne zarobiť poriadny balík peňazí, aby mohli vypadnúť z Bratislavy. Rozbehnú biznis s fentanylom, syntetickou drogou, ktorá je až päťdesiatkrát silnejšia ako heroín. Drogové podsvetie však nie je nič pre slabé povahy a dvojici začne ísť po krku nielen polícia, ale aj nebezpečná ruská mafia. Dá sa z tohto kolotoča za hranou zákona vôbec vystúpiť? 


Film je celovečerným debutom režisérskej dvojice Samuela VičanaAnastasie Hoppanovej, a nadšené ohlasy premiérového publika hovoria o mimoriadne intenzívnom zážitku s unikátnou vizuálnou aj zvukovou zložkou, netypickou pre domácu filmovú tvorbu. 


Noël Czuczor vo filme Fentasy

Vznik filmu FENTASY je plný zaujímavostí. Zrejme ste ani vy netušili, že… 


… príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami – pred niekoľkými rokmi na Slovensku skutočne pôsobil producent fentanylu, ktorému sa dokonca podarilo vybudovať si sieť vo viacerých európskych štátoch. 


… za námetom stojí bývalý detektív Michal Čierny, autor viacerých kníh s kriminálnou tematikou. Počas nakrúcania bol konzultantom filmárov a má svoj podiel na autenticite výsledku. 

… tvorcovia film nakrúcali a vylaďovali neuveriteľných 6 rokov, než prišiel do kín. Uvedený je súbežne v slovenskej aj českej kinodistribúcii. 

… v slovenských kinách bude film vďaka svojej mimoriadnej autentickosti a intenzite uvádzaný s prístupnosťou od 18 rokov

Režisér filmu FENTASY Samuel Vičan: Ľudia hľadajú skratky k šťastiu, ale drogy nie sú správnou cestou

… sprievodným songom, ktorý uvádza snímku do distribúcie, je cover verzia legendárnej piesne Trištvrte na jeseň. V roku 1986 ju naspieval Vašo Patejdl, novú podobu majú na svedomí Mr. Moustache a Laris Diam

… zvuková postprodukcia filmu prebiehala v hollywoodskom štúdiu, keďže koproducent Jan Bezouška tam už 10 rokov pôsobí. 

… nakrúcanie prebiehalo aj v extrémnych podmienkach – napríklad pred nástupom českého herca Davida Švehlíka na svoju prvú klapku, začalo na pľaci horieť. Po uhasení požiaru sa na mieste ešte 4 hodiny nedalo točiť. 

Nový slovenský kriminálny thriller FENTASY priniesla do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film

 

Zdroj: TS Peter Gašparík, PR manažér spoločnosti Continental film

Zdroj foto: BeOnMind s.r.o.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno