Zažite Hamleta, nesmrteľný príbeh zrady, pomsty a tragickej lásky z pera Williama Shakespeara v jedinečnom modernom tanečnom divadle Ondreja Šotha už zajtra 25. júna o 19:00 naživo v Štátnom divadle Košice.

Hamlet patrí medzi najinscenovanejšie hry vo všetkých krajinách západnej kultúry a na javisku košického Štátneho divadla sa vracia v podobe moderného tanečného divadla. Tragédia o hľadaní zmyslu ľudského života nastoľuje základnú otázku – či je lepšie bojovať proti zlu na svete, alebo sa o to nezaujímať.


I keď väčšina Shakespearových hier bola inšpiráciou pre mnohých svetových choreografov, práve Hamlet patrí k akýmsi výnimkám, nakoľko tanečných spracovaní tohto výnimočného diela nie je až tak veľa. A aj preto je dielo Ondreja Šotha a Zuzany Mistríkovej unikátne a žiadnemu milovníkovi baletu či fanúšikovi Wiliama Shakespeara by rozhodne nemalo ujsť.


Lístky na predstavenie, ktoré sa uskutoční v piatok 25. júna o 19:00 v historickej budove ŠDK, je možné zakúpiť prostredníctvom portálu navstevnik.sk.


Spracovala: redakcia mojakultura.sk
Zdroj foto: archív ŠDKE


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno