V piatok 8. septembra sa uskutoční v Stĺpovej sieni Slovenskej filharmónie už po dvanástykrát Koncert bez bariér Slovenského komorného orchestra s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom.

 „Koncert bez bariér má už svoju tradíciu. Zdôrazňuje myšlienku, že nemáme všetci rovnaké podmienky a že i tie sa môžu v okamihu zmeniť – život je krehký,“ hovorí Ewald Danel, umelecký vedúci Slovenského komorného orchestra.


SKO. Foto: Peter Brenkus

Program tohtoročného Koncertu bez bariér je zložený z diel barokových majstrov – Johanna Pachelbela, Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha. Na záver zaznejú nezabudnuteľné piesne Jaroslava Ježka –  Život je jen náhoda, Stonožka a Nebe na zemi. 


„Na záver koncertu ponúkame návštevníkom možnosť zaspievať si s nami 3 piesne Jaroslava Ježka, ktorý je takpovediac nemenovaným dvorným skladateľom našich Koncertov bez bariér. Je obdivuhodné, že človek výrazne zdravotne znevýhodnený zanechal spolu s Voskovcom a Werichom takú významnú stopu v dejinách československej kultúry,“ dodal Ewald Danel, umelecký vedúci Slovenského komorného orchestra.


Ak sa chcete pripojiť, príďte hodinu pred koncertom, o 17.00 do Stĺpovej siene  na krátku skúšku.


V Stĺpovej sieni SF bude pre návštevníkov koncertu k dispozícii aj elektronický rozprávajúci a dotykový rám, ktorý sme uviedli do života na minuloročnom Koncerte bez bariér. Počas koncertnej sezóny je umiestnený  v priestoroch vstupného foyeru a vyskúšať si ho môže každý návštevník. Pre Slovenskú filharmóniu je navrhnutý na mieru.  Hapticko – zvuková pomôcka vedie ruky návštevníka reliéfnou kópiou budovy Reduta. Návštevník môže dominantu mesta vnímať hmatom, sluchom aj zrakom. Rozprávajúci dotykový rám je dielom PhDr. Ildikó Gúzikovej a Ing. Vladimíra Maroša. Touto cestou sa nám už rok darí sprístupniť všetkým komplexný zážitok z návštevy bratislavskej Reduty, kultúrnej erbovej inštitúcie aj našim zdravotne znevýhodneným návštevníkom.

Bezbariérový vstup do koncertnej siene je zabezpečený zo služobného vchodu SF – Medená ul. č. 3.

Vstupenky na Mimoriadne koncerty v bratislavskej Redute sú v predaji v Pokladnici SF od 21. augusta 2023, v pracovné dni od 12.00 – 18.00 a hodinu pred koncertom.

Vstupenky na naše koncerty si už zakúpite online na filharmonia.sk cez nový predajný systém Colosseum.

Výhodou je, že všetky zľavy si môžete uplatniť aj pri online nákupe.

Oprávnenie na uplatnenie zľavy je potrebné preukázať pri vstupe na podujatie.

 

Zdroj: redakciu informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie

Titulná foto: Alexander Trizuljak

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno