Júlové a augustové nedeľné večery budú v Trnave patriť organovým koncertom. Už túto nedeľu 18. júla odštartuje 26. ročník medzinárodného festivalu Trnavské organové dni 2021.

Otvárací koncert sa začne o 20:00 hod. a na organe zahrá renomovaný nemecký organista Christian-Markus Raiser. Skladby zaznejú prostredníctvom hry na historických organoch v priestoroch trnavskej Baziliky sv. Mikuláša, kde ten najstarší zachovaný organ pochádza z roku 1783.


Nasledujúce nedele sa predstavia organisti zo Španielska, Talianska či Poľska. Slovenskú organovú hudbu budú zastupovať interpreti ako sopranistka Jana Pastorková a organista Mário Sedlár či renomovaný barokový huslista Miloš Valent v sprievode trnavského organistu Stanislava Šurina.

Záverečný koncert Trnavských organových dní, ktorý sa uskutoční 29. augusta, bude patriť vystúpeniu Cirkevno-hudobného spolku pri Bazilike sv. Mikuláša spolu s organistom Paolom Bougeatom z Talianska. Aj tento rok sa na festivale predstaví špička hudobnej organovej scény, za čo sme v súčasnej situácii veľmi vďační,” hovorí organizátor festivalu Stanislav Šurin.

Predaj vstupeniek sa uskutoční vždy na mieste 30 minút pred koncertom. Cena vstupného je 6€/na osobu, dôchodcovia a študenti 3€, ZŤP 1€.

Zdroj: TS Trnava Tourism
Zdroj foto: Stanislav Šurin

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno