Blíži sa mesiac október a s ním prichádza obdobie venované jednej z najdôležitejších skupín obyvateľov – našim drahým seniorom. Mestská časť Bratislava Ružinov sa rozhodla tomuto významnému mesiacu venovať osobitnú pozornosťou a prichystala pre nich bohatý a pestrý program plný kultúry a zábavy. Hlavnou témou tohto ročníka sú divadelné hity. Vstup na všetky podujatia je voľný!

Celý október bude v Ružinove sústredený na oslavy a aktivity pre seniorov. Cieľom je nielen vytvoriť príležitosť na zábavu a oddych, ale aj zdôrazniť význam, ktorý starší ľudia prinášajú do našich životov. Program pre Mesiac seniorov bude pestrý a rôznorodý, zahŕňajúci rôzne aktivity, vzdelávacie workshopy a kultúrne podujatia.

Divadelné hity na mieru seniorom


Jedným z hlavných bodov programu sú pútavé divadelné predstavenia, ktoré zasiahnu srdcia nielen milovníkov kultúry, ale aj tých, ktorí túžia po nezabudnuteľných zážitkoch.

„Naša divadelná tematika sa bude zaoberať skvelými divadelnými predstaveniami. Chceme, aby naši seniori zažili nezabudnuteľné chvíle pri sledovaní kvalitných inscenácií. Veríme, že umenie má silu prepojiť nás a prebudiť emócie, a preto sme pre našich seniorov vybrali inscenácie, ktoré sú plné vášne, humoru a hlbokých myšlienok.“ dodal starosta Ružinova Martin Chren.

Medzi najvýznamnejšie produkcie, ktoré sa budú odohrávať v priebehu mesiaca, patria:

“Na srdci mi hraj!” – Hudobný príbeh nesmrteľného bohéma Karola Duchoňa ako ste ho ešte nepočuli. Zažite Karola Duchoňa od výhry až po prehru. Od jeho najväčšej slávy po strmý pád. Príbeh zachytáva životnú dráhu tohto muža, od bezstarostnej mladosti cez bohémsky život až po tragický a smutný koniec.


“Alžbeta Báthory” – Príbeh krvavej grófky, ktorá sa stala legendou! Originálne a jedinečné spojenie legendárneho príbehu, sugestívnej pôvodnej hudby a podmanivého temperamentu slovenského folklóru s fúziou autorskej hudby a World music.

„PACHO – Zbojník z Hybe“ – Paródia na zbojnícke legendy aj na nás samých. Na jednej strane lyrická poézia, na druhej strane tancujúci, padajúci a lietajúci karnevalový svet. Pacho je Človek veľmi jemný a citlivý, ako Slováci, tiež zádumčivý a nešťastne zamilovaný. Intelektuál, ktorý sa dostane do prostredia tzv. uhorského folklóru a stáva sa veliteľom zbojníkov.


“Milenec” – Brilantná komédia svetoznámeho amerického autora Neila Simona, Last of Red Hot Lovers, vtipným spôsobom prevedie diváka svetom plným nástrah, ktoré čakajú na muža po 22 ročnom manželstve.


Kultúra a zábava pre všetkých

Program nie je obmedzený len na divadelné hry. Ružinov pripravil mnoho ďalších podujatí a aktivít, ktoré umožnia seniorom aktívne sa zapojiť a vychutnať si rôznorodú kultúru. Medzi tieto aktivity patria workshopy, hudobné podujatia a vzdelávacie semináre.

Vstup na všetky podujatia je zadarmo! Je nutné sa vopred online registrovať.

Podrobný program o plánovaných aktivitách nájdete na www.cultusruzinov.sk.

Dôležité informácie o účasti na podujatiach

Online registrácia:

Pre zabezpečenie vašej účasti je nevyhnutné sa bezplatne zaregistrovať online na www.cultusruzinov.sk. Tu nájdete prehľad všetkých pripravovaných podujatí. Vyberte si tie, ktoré vás zaujímajú, a vyplňte registračný formulár. Na divadelné predstavenia „Na srdci mi hraj!, Alžbeta Báthory, PACHO – Zbojník z Hybe a Milenec“ máte možnosť registrácie len na jedno predstavenie. Ak sa registrujete na viacero divadelných predstavení, vaša registrácia bude neplatná a zrušená.

Zdroj: redakciu informoval Patrik Cucor, marketingový manažér

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno