Výpravný, historický seriál Slovania vzbudzuje záujem divákov už po tom, čo bol uverejnený prvý teaser.


Generálny riaditeľ TV JOJ Marcel Grega pred pár dňami na sociálnej sieti prezradil: „V unikátnom prostredí na severozápade Ukrajiny naďalej prebieha výroba výnimočného dobrodružno-historického seriálu Slovania, ktorý pripravujeme v spolupráci s Wandal Production a našimi ukrajinskými partnermi. Práve táto medzinárodná spolupráca je z pohľadu samotného deja, územia, na ktorom sa odohráva a historického kontextu kľúčová a prináša jedinečný výsledok v prostredí záhadných lesov ponorených do hmly plných tajomna, strašidelných jaskýň a priesmykov.


SLOVANIA

V unikátnom prostredí na severozápade Ukrajiny naďalej prebieha výroba výnimočného dobrodružno-historického seriálu Slovania, ktorý pripravujeme v spolupráci s Wandal Production a našimi ukrajinskými partnermi. Práve táto medzinárodná spolupráca je z pohľadu samotného deja, územia, na ktorom sa odohráva a historického kontextu kľúčová a prináša jedinečný výsledok v prostredí záhadných lesov ponorených do hmly plných tajomna, strašidelných jaskýň a priesmykov.Seriál pracuje s fiktívnou rekonštrukciou historického obdobia v šiestom storočí nášho letopočtu a pohľadom na bežný život slovanských kmeňov, ktoré museli zabojovať o vlastnú identitu a samostatnosť. Séria narába s fantazijnými a nadprirodzenými prvkami, ktoré boli vtedy súčasťou života, rekonštrukciou len málo zdokumentovaných rituálov spojených s mystikou vtedajšieho náboženstva. Prináša rovnako prienik slovanských kultúr, ktoré sa od seba naprieč územiami líšili, a zameriava sa na to, z čoho pramení identita dnešného slovanského etnika.Slovania sú vôbec najväčším seriálovým projektom televízie Joj a najvýpravnejším seriálom v našom okolí, ktorý budeme spoločne s hviezdnym hereckým obsadením nakrúcať do konca jesene. Prvé ukážky si ale môžete pozrieť už teraz 🙂

Uverejnil používateľ Marcel Grega TV JOJ Piatok 19. júla 2019

Ďalej doplnil, že Slovania sú vôbec najväčším seriálovým projektom televízie JOJ a „najvýpravnejším seriálom v našom okolí, ktorý budeme spoločne s hviezdnym hereckým obsadením nakrúcať do konca jesene.
Ako náš portál informovala PR manažérka projektu Katarína Gajdošíková, príbeh, zasadený do siedmeho storočia, sleduje osudy obyvateľov Karpatskej kotliny v čase pred spojením slovanských kmeňov. Susediace hradiská Veľký stôl a Furnau, v ktorých sa paralelne odohráva dej seriálu, sa navzájom potrebujú obchodne, ale mocenské záujmy a tlak príchodu plieniacich Avarov ich počas príbehu postavia do konfliktu.
Príbeh seriálu rozohráva hlavná ženská hrdinka, dospievajúce dievča Draha (Polina Nosykhina), ktoré sa od svojich rovesníčok líši uvedomelosťou a cieľavedomosťou. Pri hľadaní seba samej ju sprevádza záhadný cudzinec, ktorého zachránila a dala mu meno Vlad (Juraj Loj). Ten sa pomaly začleňuje do spoločnosti hradiska Veľký stôl. Aj keď ho zo začiatku obyvatelia hradiska neznášali, vďaka svojmu hrdinstvu hlavne v prípade bojov s kočovnými kmeňmi Avarov, si na neho začínajú zvykať.


Súčasne s príbehom Vlada a Drahy môžeme sledovať aj príbeh Radúza (Tomáš Maštalír). Syn starešinu hradiska Furnau je hrdý a dobre vycvičený bojovník. Nadovšetko miluje svoju krehkú manželku Ladu (Jana Kvantíková). Obaja už dlho túžia po deťoch, no nedarí sa im. Radúz vyhľadá pomoc žreca hradiska Furnau Sokola (Oleg Mosyichuk), ten mu však nevie sľúbiť potomka. Radúz sa tak obráti na žreca hradiska Veľký stôl Čarada (Dušan Cinkota), ktorý využije šancu a rozohrá nebezpečnú hru…
Seriál pracuje s fiktívnou rekonštrukciou historického obdobia, ale aj s fantazijnými a nadprirodzenými prvkami. Motívy k nej tvorcovia vybrali zo slovenskej a ukrajinskej ľudovej slovesnosti, piesní a rozprávok. Vytvárajú tým akýsi samostatný svet.


Tím režisérov tvoria Peter Bebjak (okrem hraných filmov – ako napríklad Čiara, má bohaté skúsenosti s režírovaním televíznych seriálov – Odsúdené, Dr. Ludsky, či dokumentárny seriál Najväčšie kriminálne prípady Slovenska), Michal Blaško, Serhii Sanin, pod scenár sa podpísali Jozef Koleják, Veronika Kolejáková a Ján Luterán, medzi kameramanmi nájdeme aj známe meno – Martin Žiaran, ktorý s Bebjakom dlhoročne spolupracuje a tím dopĺňajú Stanislav Adam a Volodymyr Ivanov.
Nový seriál zaujme aj silným hereckým obsadením: Juraj Loj, ukrajinská herečka Polina Nosykhina, Tomáš Maštalír, Jana Kvantíková, Dušan Cinkota, Zuzana Fialová, Makar Tihomirov, Oleg Mosyichuk, Richard Autner, Oleksandr Mavrits, Andy Hryc, Sasha Rudinskiy, Anna Adamovych, Jana Labajová, Marek Vašut, Michal Režný. Na seriáli pracuje TV JOJ v spolupráci s Wandal Production a European Partnership Media Group.

Zdroj: redakciu mojakultura.sk informovala PR manažérka Katarína Gajdošíková
Foto: Slovenská produkčná, a.s.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno