Legendárni bratia, ktorí síce dobili svet, avšak spolu to nezvládli. Liam a Noel Gallagherovci, celosvetovo známi aj ako Oasis prichádzajú po tretíkrát do bratislavského kina Lumiére. Už 23. septembra si všetci fanúšikovia tejto britskej rockovej kapely prídu rozhodne na svoje. Dokument Oasis Knebwort 1996 zoberie všetkých priamo do deja jedného z najvýznamnejších koncertov posledných dekád.

V dňoch 10. a 11. august 1996 sa v Knebworth Park zišlo 250 000 fanúšikov hudby, aby naživo videli, ako Oasis odohrajú nie jeden, ale rovno dva koncerty. Koncerty, ktoré ešte pred svojim štartom získali štatút „podujatí definujúcich jednu hudobnú éru“. Lístky sa predali za menej ako jeden deň a podľa odhadov sa o ich kúpu pokúšalo viac ako 2% vtedajšej britskej populácie. Fenomén Oasis jednoducho vládol svetu. Od tohto okamihu uplynulo už viac ako 25 rokov a dokument Oasis Knebworth prináša unikátny pohľad na prelomové vystúpenie, ktoré samotný Noel Gallagher nazval Woodstockom 90. rokov.


Pokiaľ čakáte len obyčajný záznam z vystúpenia, budete určite sklamaný. Vo filme sa totižto objavia doposiaľ nikdy nezverejnené zábery zo zákulisia, rozhovory s členmi kapely i s organizátormi a chýbať samozrejme nebudú ani najväčšie hity Oasis ako Champagne Supernova, Wonderwall , The Masterplan, Acquiesce, Cigarettes & Alcohol či Don’t Look Back in Anger. Film  rozpráva aj o vzťahu kapely s fanúšikmi. Viete si predstaviť, že si kúpite lístok na live koncert, avšak pódium je od vás vzdialené viac ako míľu? Aj taká verná bola fanúšikovská základňa Oasisu, ktorá v dokumente bude spomínať na výnimočné zážitky.


108 minútový hudobný príbeh v réžii Jake Scotta, ktorý niekomu možno a niekomu zaručene zmenil život si budete môcť pozrieť v kine Lumiére a to v celosvetovej premiére už 23. septembra o 20:30. Vstupenky je možné zakúpiť vopred na www.kino-lumiere.sk .  


Zdroj: TS Miro Ulman upravená redakciou mojakultura.sk


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno