Premiéru chystajú tvorcovia 9. a 10. novembra 2022 v Dome kultúry Ružinov. Hra ožije krásnou hudbou a výbornými činohernými výkonmi v réžii Karola Vosátka.

V podaní Karola Csina a Martina Gyimesiho zaznejú najväčšie hity ako Zem pamätá, V slovenských dolinách, Smútok krásnych dievčat, Čardáš dvoch sŕdc, Pieseň o decembri, Na srdci mi hraj, Cítim, Tancujem s tebou rád, Elena, Hrám, hrám, Primášovo srdce, Dievča z Budmeríc, Mám ťa rád, Mám ľudí rád, Šiel, šiel, S úsmevom a ďalšie. V ďalších postavách sa predstavia: Dušan Cinkota, Peter Trník, Cyril Žolnír, Eva Sakálová, Katka Ivanková, Jana Balzar Lieskovská, Michal Spielmann, Michal Rosík a Rado Konečný.


„Toto dielo sa rodilo viac ako 2 roky. Naším zámerom bolo priniesť príbeh života Karola Duchoňa, ktorý sa začína v najväčšej sláve a končí sa strmým pádom. Zachytiť životnú dráhu tohto muža od bezstarostnej mladosti cez bohémsky život až po tragický a smutný koniec,“ hovorí autorka námetu a producentka Andrea Kozáková.


Dej tohto diela ponecháva v pozadí otázku, či sa nedalo zachrániť túto legendu, či si dostatočne vážime skutočné talenty a osobnosti. Či dokážeme vnímať nemý krik zdanlivo úspešného, bezprostredného človeka milujúceho život. Či za jeho ľahkosťou dokážeme rozoznať strach a potrebu obyčajnej pomoci. Tento výtvor nebude len mapovaním úspechov vynikajúceho umelca v podobe jeho najväčších hitov, ukáže najmä potrebu vnímania toho druhého „ja“, a to život obyčajného človeka. Divákom je dovolené vojsť do duše tohto nášho velikána až do špiku jeho intimity, odkryť pozlátku šoubiznisu, vzostupy, pády, úspechy a neúspechy. No za všetkým tým je snaha ukázať jeho túžbu nikdy sa nevzdať a precítiť naplno chuť života. Lebo ako sa hovorí… „Žiť je umením života“.

PREMIÉRA: 9. a 10. novembra 2022, 19.00 hod., DK Ružinov, Bratislava


Réžia a scenár: Karol Vosátko

Hudobná réžia: Vlado Valovič

Námet: Andrea Kozáková

Kostýmy: Janka Kaňáková Šuchovenová

Svetelný dizajn: Róbert Polák

Vstupenky v sieti Predpredaj.sk.

S podporou MČ Bratislava Ružinov a Cultus Ružinov a.s.

 

Informácie redakcii poskytla autorka námetu a producentka Andrea Kozáková

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno