Na ceste s režisérom Hilmarom Oddssonom

Tento road trip islandskou krajinou bude tak trochu iný. Na zadnom sedadle totiž náš hlavný hrdina vezie svoju mamu  – presnejšie, jej mŕtvolu. Na ceste s mamou alebo keď sa spojí čiernobiela melanchólia, morbídny humor a existenciálny príbeh o novonadobudnutej slobode, ktorá vás vytrhne z letargie. Pozývame vás na nezabudnuteľnú cestu s režisérom Hilmarom Oddssonom, ktorý v apríli osobne pricestuje do Česka i na Slovensko!

Štvrtý celovečerný film režiséra Hilmara Oddssona NA CESTE S MAMOU získal na prestížnom festivale v Talline 2022 dvojité ocenenie v kategórii Najlepší film a Najlepšia hudba. Spoločnosť FILM EUROPE ho slovenským divákom prvýkrát predstavila v januári tohto roku ako súčasť programu jubilejného 10. ročníka prehliadky severských filmov SCANDI. Jedným zo sprievodných podujatí bolo online Q&A s režisérom po projekcii filmu v bratislavskom Kine Film Europe. Následne film vstúpil do celoslovenskej distribúcie 21. marca.


Na ceste s mamou – magická čierna komédia v geniálnej réžii Hilmara Oddssona

Tentokrát budú môcť českí i slovenskí diváci zažiť islandského režiséra, scenáristu a herca Hilmara Oddssona osobne. Staňte sa súčasťou jeho tragikomického road tripu, ktorý odštartuje 15. apríla o 19:00 v pražskom kine Edison Filmhub Praha. Film pred projekciou uvedie Ryan Keating alias Movie Barf a po premietaní povedie diskusiu s režisérom.

17.apríla privítame režiséra na Slovensku. V bratislavskom Kine Film Europe prebehne o 18:30 projekcia filmu. Následnú diskusiu za jeho osobnej účasti bude moderovať kreatívny riaditeľ spoločnosti FILM EUROPE Dominik Hronec. Diskusia bude tlmočená.


Projekcia melancholickej i láskyplnej čiernobielej komédie bude súčasťou podujatia Islandské dni v Kine Film Europe, počas ktorých na divákov čaká ponor do severskej ostrovnej krajiny cez nevídané filmové príbehy.


Program:

15.4.

17:00 Samota

19:00 Letné svetlo a potom príde noc

16.4.

17:00 Biely, biely deň

19:30 Woman at War

17.4.

16:30 Lietanie pre začiatočníkov

18:30 Na ceste s mamou + Q&A s režisérom Hilmarom Oddssonom

 

Zdroj: TS Simona Sopjaková, PR manažérka Film Europe

Foto: Film Europe

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno