Carnival Youth sa predstavia už v septembri na troch koncertoch v Košiciach, Bratislave a Prahe s repertoárom z nového albumu Good Luck, ktorý vychádza už zajtra – 16. augusta.

Na všetky vystúpenia si Carnival Youth pozvali zaujímavých lokálnych hostí, ktorých predstavia v najbližších týždňoch.


Carnival Youth je lotyšská trojica spájajúca úhľadné melodické linky a prvky psychedelického popu s energiou rockovej hudby. Ich tvorba a dynamické koncerty, vyvolávajúce široké spektrum emócií od melanchólie až po číru bezstarostnosť, im priniesli pozitívne ohlasy kritikov aj obecenstva naprieč Európou, vrátane ceny European Border Breakers Awards, ktorej laureátmi v minulosti boli zvučné mená ako Aurora, Lykke Li, Milky Chance, Woodkid a ďalší. Mladí hudobníci z Rigy si už zahrali na festivaloch SXSW, The Great Escape, Sziget, Reeperbahn či Eurosonic a absolvovali turné v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Británii a Poľsku.

Kapely sa už do Bratislavy na koncert teší, neskrývajú však aj novú radosť z nového albumu. Fanúšikov na sociálnych sieťach vyzývajú, že kým album Good Luck v piatok uzrie svetlo sveta, nech si zatiaľ pozrú ich nové video k pesničke Only The Moon Can See The Sun…

Kapela Carnival Youth od svojho sformovania v roku 2012 vydala tri albumy. Ich piesne zneli z éteru relácií Johna Kennedyho z XFM, Steva Lamacqa a Chrisa Hawkinsa z BBC 6 Music alebo z rakúskeho FM4. Aktuálne dokončujú nový album s názvom Good Luck, ktorého vydanie je naplánované na tento piatok 16. augusta. K producentskej spolupráci si na nahrávku prizvali osobnosti ako Gatis Zakis, Nicolas Verhnes a Greg Calbi, ktorí v minulosti spolupracovali s Deerhunter, Dirty Projectors, MGMT, The National či Arcade Fire. Potenciál kapely v kombinácii s týmito producentskými menami sú nápovedou, na akú hudbu sa môžeme tešiť.

Českých a slovenských fanúšikov si Carnival Youth získali v roku 2015, kedy v našich končinách vystúpili po prvýkrát, a to na festivale Grape. Po ňom nasledovali úspešné klubové koncerty po slovenských a českých mestách. Už na jeseň sa u nás v rámci svojej tour predstavia Carnival Youth opäť, konkrétne 19.9. v košickej Tabačke, 20.9. v bratislavskej Novej Cvernovke a 23.9. v pražskom Futurum Music Bare. Súčasťou koncertov budú aj zaujímaví hostia zo slovenskej a českej hudobnej scény.

TERMÍNY KONCERTOV

19.9. Košice, Tabačka
20.9. Bratislava, Nová Cvernovka
23.9. Praha, Futurum

Zdroj text a foto: Alexander Čerevka, Suprasonic, správa bola doplnená redakciou mojakultura.sk


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno