Lost v choreografii Ondreja Šotha zaznamenal v Číne obrovský úspech!

Vladimír Malakhov je medzinárodne uznávaný ako jeden z najlepších tanečníkov sveta a spolupracoval aj so Slovenským národným divadlom. Jeho osobným priateľom je aj režisér a choreograf Ondrej Šoth.

V inscenácii Lost na hudbu Maxa Richtera sa v hlavnej úlohe predstavil tanečník Vladimír Malakhov, pričom choreografiu k tomuto dielu vytvoril známy režisér a choreograf Ondrej Šoth.


Naša redakcia ho preto oslovila v súvislosti s premiérou predstavenia, ktorá zaznamenala v Číne veľký úspech: „Choreografia bola postavená pre majstra Malakhova na základe jeho prosby. Keďže videl moje balety, zrejme ho oslovili, požiadal ma o choreografiu k baletu Lost,“ vyjadril sa pre náš portál Ondrej Šoth.

A o čom hovorí príbeh tejto inscenácie? „Lost podľa významu slova stratený, hovorí o človeku, ktorý prišiel o svoju životnú lásku,“ vysvetľuje Šoth a dopĺňa: „Je to krátky, dramatický príbeh, priam ušitý na majstra Malakhova a táto choreografia je zaradená už teraz do jeho repertoáru vo všetkých baletných sálach na celom svete,“ uzatvára Šoth.

Našej redakcii ostáva len konštatovať, že Ondrejovi Šothovi gratulujeme k jeho celosvetovému úspechu!

Text: redakcia mojakultura.sk
Zdroj foto: TIANJIN/GRAND THEATRE


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno