Drsné gitary, známe rytmické melódie, kontroverzné texty, ohňová show – to všetko sa v roku 2022 pod vedením Tilla Lindemanna vráti do Česka. Skupina Rammstein totižto už 15. mája vystúpi v rámci odloženého pódiového turné na letisku Letňany.

Kultová nemecká kapela naposledy odohrala koncert u našich susedov ešte v roku 2019, avšak po dvoch rokoch sa do českej metropoly vracia opäť. Pražský koncert, ktorý sa uskutoční 15. mája odštartuje európsku časť odloženého koncertného turné. Rammstein sa následne 20. mája presunie do nemeckého Lipska, na svoje si však v rámci 3- mesačnej koncertnej šnúry prídu aj fanúšikovia z Rakúska, Švajčiarska, Dánska, Veľkej Británie, Holandska, Francúzska, Talianska, Poľska, Estónska, Nórska, Švédska a Belgicka. Kompletný zoznam koncertov nájdete na oficiálnej webovej stránke kapely. Bohužiaľ, slovenskí fanúšikovia nemeckého industriálneho metalu budú musieť tentoraz za svojimi idolmi vycestovať.


Celosvetový fenomén menom Rammstein má vo svojom repertoári aktuálne 7 štúdiových albumov, posledný z mája 2019. Album, ktorý je skupinou označovaný ako album bez názvu, obsahuje hity ako Radio, Ausländer či Deutschland. Práve k poslednej spomínanej skladbe vydala kapela aj grandiózny klip (mnohými označovaný ako kontroverzný), ktorý ukazuje scény viac ako 2000 rokov nemeckej histórie.


Frontman kapely Till Lindemann len prednedávnom taktiež vydal sólovú skladu v ruskom jazyku. Stará vojenská balada Любимый город (v preklade Milované mesto), ktorá pozostáva z vokálneho spevu za sprievodu klavíra sa teší veľkému úspechu. Len na Youtube má oficiálny klip aktuálne viac ako 4.2 mil. zhliadnutí. Okrem spevu je známa aj Lindemannova vášeň k poézií. V roku 2002 vydal zbierku s názvom Messer (v preklade Nôž), ktorá obsahuje 54 básní. O 11 rokov neskôr, v roku 2013, vydáva v poradí druhú zbierku s názvom In stillen Nächten (V tichých nociach).


Kompletné informácie o pražskom koncerte rovnako ako aj lístky nájdu fanúšikovia na stránke rammstein.de. Ceny lístkov štartujú na sume 1.990 českých korún a končia tesne pod hranicou 3.000 českých korún (približne 78-117€). Predpredaj sa začne 19. mája, prípadný záujemcovia však musia rátať s obmedzením počtu na 6 lístkov pre jedného kupujúceho.


Spracovala: redakcia mojakultura.sk
Zdroj foto a video: archív Rammstein, Jens Koch

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno