V úvode roka zasiahla fanúšikov rockovej hudby smutná správa. Ikonický americký hudobník, skladateľ a príležitostný herec Meat Loaf (vlastným menom Michael Lee Aday) opustil svet 20. januára vo veku 74 rokov. Po menej ako 10 dňoch od tragickej udalosti však Meat Loaf žije naďalej v srdciach fanúšikov a tí to patrične dávajú najavo.

Meat Loaf zažiaril v roku 1977 debutovým albumom Bat Out of Hell, ktorý mu i po smrti zabezpečil miesto medzi najväčšími rockovými legendami. Časopis Rolling Stones zaradil tento album v roku 2003 na 343. pozíciu zoznamu 500 najlepších albumov všetkých čias a celkovo sa z neho celosvetovo predalo viac ako 40 mil. kópií. Jeho najznámejší hit I’d Do Anything For Love (But I Won’t Do That) patrí medzi tie najkrajšie rockové balady sveta. Na platforme Youtube klip atakuje hranicu 200 mil. pozretí, na streamovacích službách sa počúvanosť Loafových piesní zvýšila o viac ako 2500% a v najnovšom britskom rebríčku patrí kompilačnému albumu Hits Out Of Hell aktuálne 5. miesto.


Meat Loaf nebol len držiteľom ceny Grammy pre najlepšieho rockového sólového speváka, objavil sa taktiež aj vo viac ako 50 filmoch, či televíznych show. Medzi jeho najznámejšie postavy patrí Eddie a Dr. Scott v The Rocky Horror Show, Eddie v The Rocky Horror Picture Show, Robert „Bob“ Paulson vo filme Klub bitkárov, či rola pobožného otca v komediálnom hudobnom filme Králi ro(c)ku, kde si zahral po boku herca Jacka Blacka, speváka kapely Black Sabbath Ronnieho James Dia a bubeníka Nirvany Davida Grohla. Počas svojej kariéry vytvoril celkovo 12 štúdiových, sedem kompilačných, päť live albumov a 39 singlov.


Spracovala: redakcia mojakultura.sk 


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno