Vydavateľstvo Slnko Records spúšťa vlastnú podcastovú sériu. Postupne v nej odkryje príbehy viac ako štyridsiatich slovenských muzikantov, ktorí svojou tvorbou v ostatných dvoch dekádach formovali obraz vydavateľstva a ovplyvnili aj podobu domácej hudobnej scény. Podcast má názov Cesty Slnka. Prvý diel s hosťom Andrejom Šebanom mal premiéru vo štvrtok 3. februára.

Podcastový nápad vznikol pri príležitosti 20. výročia vydavateľstva. Všetkých respondentov, medzi nimi osobnosti ako Jana Kirschner, Juraj Benetin, Zuzana Homolová, Bene & Lyrik, Vladislav Šarišský, Dorota Nvotová či Katarzia, spovedá hudobníčka a zakladateľka Slnko Records Shina.


Rozhovory budú vychádzať v týždňovej periodicite a vždy sa opierajú o zlomové body, kedy mladého človeka prvýkrát pohltí svet hudby, prechádzajú cez prvé zážitky, kapely, školy, dozrievanie, albumy a končia v dnešných dňoch, ktoré sú také napínavé pre ďalší (nielen hudobný) vývoj.


Vyvrcholením podcastov by mala byť kniha s veľmi osobnými príbehmi zo života muzikantov, pre ktorých sa hudba stala povolaním, alebo jej zasvätili svoj voľný čas. Vydanie je naplánované na jeseň 2022. Projekt z verejných zdrojov podporili Nadácia mesta Bratislavy, Bratislavský kraj a Fond na podporu umenia.


Zdroj: TS Slnko Records
Zdroj foto: Daniel Salontay


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno