Singel Jar prichádza od Róbert Fapšo Quartet prekvapil experimentálnym romantickým videoklipom.

Minulú jar kapela Róbert Fapšo Quartet predstavila svoj debutový album Pod inou hviezdou. Nahrávka bola nominovaná na Radio_Head Awards v kategórii na Nahrávka roka – Folková hudba, a rovnomenný singel sa objavil v playlistoch mnohých slovenských aj českých rádií. 


Tento rok RFQ prichádza so sviežou novinkou, videoklipom k poslednej albumovej piesni Jar prichádza. Jemná balada o kolobehu ročných období, je založená na klavírnom motíve, vokálnych harmóniách, zároveň nesie v sebe prvky folklóru.    

Frontman kapely Róbert Fapšo dodáva “Je to pieseň o vzniku, nádeji a láske. Myslím, že súčasný svet veľmi potrebuje túto esenciu. Pocity tak prirodzené, pritom občas vzácne a vzdialené od každodennej reality. Preto aj my cítime, že je odkaz týchto hodnôt aj skrze náš klip dôležitý a esenciálny“.


O experimentálny snímok sa postarala dokumentaristka Denisa Parobeková a zahral si v ňom spevák kapely Robert Fapšo s Belindou Rašner.


Režisérka tohto diela dodáva “Klip pracuje s vizuálnymi metaforami, ktoré vytvárajú jemný naratív.  Na pozadí vrstiev jari, vnímame vonkajšie aj vnútorné procesy, ktoré sa odohrávajú v nás ako príbeh spojenia“ .

Róbert Fapšo Quartet je na slovenskej hudobnej scéne od roku 2019. Pôsobí v zložení Róbert Fapšo (spev, gitara), Roman Depko (spev, basová gitara), Lukáš Kvaššay (bicie nástroje) a Martin Svitana (klávesy). 

Po úspešnom debute Pod inou hviezdou kapela momentálne pracuje na druhom štúdiovom albume s názvom Dokorán, ktorý plánujú vydať už v prvej polovici tohto roka. Novinky kapely Róbert Fapšo Quartet môžete sledovať na jej oficiálnych profiloch na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

https://www.facebook.com/robertfapsoquartet

https://www.instagram.com/robertfapso_quartet/

Redakciu informoval: Róbert Fapšo

Autorka fotografií:  Denisa Parobeková

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno