Americká kapela Hollywood Vampires v rámci európskeho turné vystúpi aj na Slovensku, v obci Zvolenská Slatina 20. júla 2023. 

Členmi kapely sú spevák Alice Cooper, gitarista a zakladateľ skupiny Aerosmith Joe Perry, gitarista Tommy Henriksen a samozrejme svetoznámy herec Johnny Depp, ktorý sa posledné roky sústredí viac na svoju hudobnícku kariéru. 


„Johnny Depp a jeho kapela Hollywood Vampires, all stars band v zostave s Alice Cooperom a Joe Perrym, navštívia Slovensko a zahrajú exkluzívny koncert dňa 20. júla 2023 v srdci banskobystrického kraja, na nádherných trávnatých poliach „Olympic Fields“ vo Zvolenskej Slatine. Obrovské prípravy na obrovskú akciu začali,“ informovala agentúra Profi Event, ktorá od 4. novembra spustila predpredaj vstupeniek.


Kapela funguje od roku 2012 a za dobu svojej pôsobnosti vydala dva štúdiové albumy.


Aj keď Deppa preslávili najmä jeho ikonické filmové roly, sám sa netají tým, že kariéra muzikanta ho vždy lákala viac a teraz využil možnosť sa k nej vrátiť. Nikdy však nevystupuje ako líder, ale viac si v kapele užíva vedľajšie úlohy, prípadne hrá ako hosťujúci muzikant v iných skupinách. 


Ako hudobník a skladateľ sa podpísal aj pod viaceré skladby v soundtrackoch k filmom, v ktorých účinkoval. Zahral napríklad skladbu Minor Swing vo filme Čokoláda a ako skladateľ sa podieľal na soundtracku filmu Once Upon a Time in Mexico. 

Kapela v rámci turné vystúpi aj v Budapešti, Londýne a ďalších európskych mestách. 

 

Spracoval: Matúš Trišč

Zdroj text/foto: Profi Event

Zdroj ilustračná foto: Miramax Films

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno