Divadlo Aréna uvádza novú premiéru v priestoroch LOFT ARÉNA, ktorou bude komická dráma Lekcia z pera popredného predstaviteľa absurdného divadla, Eugèna Ionesca.


„Grotesku a karikatúru treba radikálne posilniť a postaviť ako protiklad k vyblednutej duchaplnosti salónnej komédie,“ povedal pred viac ako šesťdesiatimi rokmi popredný predstaviteľ absurdného divadla Eugène Ionesco. Dnes naberajú rovnakú, ak nie ešte väčšiu silu ako v roku 1957.


Mladá žiačka si túži urobiť totálny doktorát, preto musí zvládnuť nielen aritmetiku, ale najmä základy lingvistiky a zrovnávacej filológie, ktorej sa oddaná profesorova slúžka desí najviac. Autorova slovná ekvilibristika vytvára absurdne smiešne, groteskné situácie s tajomnou hororovou atmosférou, ktoré vás presvedčia o tom, že spočítavanie základných čísel či vyslovovanie písmenka „s“ nemusí byť vždy také ľahké, ako sa na prvý pohľad môže zdať… Absurdný vzťahový trojuholník odhaľuje brutálnu podstatu pravdy veľkého divadla sveta, ktorá je komická i tragická zároveň.


Profesor Roth so svojimi bizarnými učebnými metódami má pre vás pripravenú lekciu, na ktorú do smrti nezabudnete!


Lekcia Eugèna Ionesca bola prvýkrát uvedená na scéne Vreckového divadla (Le Théâtre de Poche Montparnasse) 20. februára 1951. Na Slovensku sa Lekcia doteraz v profesionálnych divadlách uvádzala spolu s jednoaktovkou Pozdravy a poklony, či s iným titulom krátkej formy, takže v Divadle Aréna sa jedná o jej prvé samostatné uvedenie.

TVORCOVIA:
Réžia: Rastislav BALLEK
Preklad: Albert MARENČIN
Dramaturgia: Saša SARVAŠOVÁ
Scéna: Viktor FREŠO
Kostýmy a svetelný dizajn: Dorota VOLFOVÁ

ÚČINKUJÚ:
Robert ROTH
Monika POTOKÁROVÁ

PREMIÉRA: 25. októbra 2019 o 19:00 hod. LOFT Divadlo Aréna

Zdroj: TS – Divadlo Aréna

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno