V Bratislave bude koncertovať jeden z najlepších bubeníkov! Nate Smith sa na Jarných openair jazzákoch, ktoré budú 28. júna v Sankt Vitus Kaffee v Rusovciach, predstaví so svojou kapelou Kinfolk a raperom Kokayi. Vstupenky sú už v predaji v sieti Ticketportal, viac info o koncerte nájdete na www.jarnejazzaky.sk.

Nate Smith, bubeník, producent a skladateľ, patrí medzi svetovú hudobnú elitu už takmer dve desaťročia. Do pozornosti fanúšikov aj svetových hudobníkov sa dostal v roku 2003, keď začal hrávať s kvintetom Davea Hollanda. Odvtedy koncertoval po boku hviezd ako Pat Metheny, Dave Holland, Chris Potter, José James, John Patitucci, Ravi Coltrane a mnohých ďalších. Nate Smith bol už mnoho rokov vyhľadávaným bubeníkom, keď nedávno začal so sólovou kariérou. V roku 2017 vydal debutový album Postcards from Everywhere s projektom Kinfolk a hneď s ním získal dve nominácie na Grammy. Okrem jazzovej scény sa vrhol aj na pop-rock a spolupracuje so spinoffovou skupinou Vilfpeck, The Fearless Flyers, Brittany Howard (z Alabama Shakes) a vystupuje so skladateľmi ako Emily King a Van Hunt. Mnoho fanúšikov má aj na internete, kde majú jeho videá milióny vzhliadnutí a patrí medzi najvplyvnejších a najpopulárnejších bubeníkov svojej generácie. Hudba Natea Smitha čerpá z rôznych hudobných žánrov, stretáva sa v nej moderných jazz, R´nB, folk aj pop.


V Bratislave na Jarných openair Bratislavských jazzových dňoch 28. 6. bude Nate Smith koncertovať s projektom Kinfolk a raperom Kokayi. Spolu s Nateom Smithom (bicie) na pódiu vystúpi aj Brad Allen Williams (gitara), Jon Cowherd (fender Rhodes), Fima Ephron (elektrická gitara), Jaleel Shaq (alto/soprano saxofón), Amma Whatt (spev) a Kokayi (spev/rap).


Vstupenky na koncert sú v predaji v sieti Ticketportal. Bližšie informácie o koncerte sú k dispozícii na www.jarnejazzaky.sk.


Zdroj: TS BJD
Zdroj foto: Cory DeWalt


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno