Experimentálne trio Bellchild v Bratislave

Jeden večer a dve trojice hudobníkov, pričom každá so zvukom experimentuje svojim vlastným spôsobom. Nemecké akusticko-elektronické trio Bellchild sa vydáva na európske turné.


Na zastávke v Bratislave Bellchild podporí domáci psychedelický post-rock v podaní kapely Ankramu.

Bellchild je nemanželské dieťa počaté z analógovo-syntetickej lásky a inovatívneho experimentálneho zvukového dizajnu. Jeho rodičmi sú traja hudobníci z Rýnsko-rúrskej konurbácie v západnom Nemecku, ktorí sa pred neutešenosťou života v priemyselnej oblasti zatvorili do podzemného štúdia. Tu, chránení betónovými múrmi, roky experimentovali so zvukom a vytvárali svoj vlastný svet. Ich tvorba je melancholická, no naliehavá zmes elektronických a analógových zvukov, v ktorej sa stretávajú vplyvy Radiohead, Son Lux či Björk.


V roku 2017 sa rozhodli opustiť betónovú ulitu a vyjsť so svojou hudbou na svetlo klubových reflektorov. Predviedli sa na festivaloch ako Open Source, C/O Pop, Reeperbahn a tiež slovenskom Sharpe festivale, kde ohromujúcim koncertom zavŕšili prvý festivalový deň. Na konto si odvtedy pripísali nové EP, s ktorým sa v polovici októbra vydávajú na turné.


Zahraničných hosťov uvedie groovujúci psychedelický postrock s poetickými textami a príchuťou ambientu v podaní domáceho tria Ankramu. Piesne Ankramu očaria svojou šírkou, citom a hutnosťou, sú plné inštrumentálnych prúdov, štruktúr a vrstiev sprevádzaných precíteným spevom neusilujúcim sa dominovať nad nástrojmi. Kapela Ankramu rada svoju tvorbu označuje ako vidiecku avantgardu, bigbít obohatený o akordy a intuitívny terorizmus v zajatí vízie.

Obe pozoruhodné zoskupenia máte možnosť vidieť naživo už v utorok 22.10 v bratislavskej Fuge, kde si Bellchild spravia zastávku v rámci svojho prvého európskeho turné.

 

TS: Z. Mráziková

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno