Nový slovenský film Spiaci účet po slávnostnej premiére za účasti mnohých známych tvárí prišiel do kín. Detektívne romanetto, ktoré odhaľuje príbeh temného tajomstva jednej rodiny, nakrútil režisér a scenárista Miloslav Luther, tvorca filmov Chodník cez Dunaj, Anjel milosrdenstva či Útek do Budína. Čo však označuje netradičný názov jeho novinky?

záber z filmu Spiaci účet

Ako spiaci účet býva označované bankové konto, ktoré už dlhšie časové obdobie nezaznamenalo žiadny vklad ani výber zo strany klienta. Majitelia sú často po smrti a pre dedičov býva problematické sa k takto zabezpečenému majetku dostať. Takéto kontá sa stali rezonujúcou témou už v 90. rokoch, keď bola zverejnená výzva bankám, aby vrátili majetok obetí holokaustu, ktorý začal po desaťročiach prepadávať z neaktívnych účtov v prospech štátov. Dodnes sú účty vo švajčiarskych bankách otvorené a prístupné oprávneným dedičom. Obdobný účel mali tzv. účty na doručiteľa, ktoré umožňovali zatajiť identitu nadobúdateľov obrovského majetku počas divokej privatizácie v 90. rokoch na Slovensku.


V centre príbehu stoja mladí manželia, stvárnení Richardom AutneromDominikou Morávkovou. Zistia, že súčasťou ich dedičstva je vzácny obraz a s ním súvisiaci neaktívny účet v banke. S dedičstvom však prichádza aj náročná dilema, ktorej korene siahajú do rodinnej minulosti a s ktorou sa dvojica musí vysporiadať.


V snímke Spiaci účet sa objavia aj ďalšie herecké osobnosti domácej scény, ktoré film uviedli aj publiku slávnostnej premiéry – František Kovár, Anna Čelko Maľová, Dávid Uzsák, Veronika Mészárosová, Marko Igonda, Viktor Szabó či Richard Labuda. Okrem nich sa môžu diváci a diváčky tešiť aj na českých hereckých kolegov Ivu Janžurovú či Vladimíra Polívku.


Silný príbeh filmu Spiaci účet, ktorý vznikol v spoločnosti ALEF FILM & MEDIA, prináša do kín distribučná spoločnosť Continental film.


 

Zdroj: TS Peter Gašparík, PR manažér spoločnosti Continental film

Zdroj foto: Continental film

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno