Debuty v opere: Eva Katráková-Bodorová v Anne Bolene a Eliška Weissová v Tosce

Bohatý operný október v prvých dvoch predstaveniach prinesie dva veľké debuty dvoch vynikajúcich sólistiek, ktoré sú priaznivcom Opery Národného divadla Košice známe z účinkovania vo viacerých produkciách.

v stredu 11. októbra môžete zažiť Tudorovskú drámu, plnú vášní, pomätenosti, tajomna, vyhrotených emócií a zvratov zobrazujúcu temný osud panovníčky Anny Boleny v rovnomennej opere Gaetana Donizettiho. V titulnej postave sa predstaví debutujúca Eva Katráková Bodorová, ktorá v našom divadle po viacnásobne ocenenej tudorovskej opere Roberto Devereux stvárni ďalšiu ikonickú panovníčku z troch Donizettiho tudorovských kráľovien. 


Eva Katráková Bodorová

Výnimočné sólistické obsadenie bude mať v piatok 13. októbra aj prvé predstavenie azda najznámejšej Pucciniho opery Tosca v novej divadelnej sezóne.  V postave maliara Maria Cavaradossiho uvidíte populárneho odchovanca košickej opery, tenoristu Petra Bergera. V postave Florie Toscy sa po prvýkrát predstaví česká sopranistka Eliška Weissová, vynikajúca česká dramatická sopranistka, košická „Isolde“, ktorá svojim výborným debutom v slávnej Viedenskej štátnej opere v úlohe Janáčkovej Kostelničky v opere Jenůfa v minulej sezóne odštartovala svoju svetovú kariéru na doskách prvotriednych operných domov. 


 

Zažite spolu s Operou NDKE dva výnimočné debutové večery.


 

Zdroj: redakciu informoval Svjatoslav Dohovič, web editor a PR ND KE


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno