Angelina Jolie stvárni legendárnu opernú speváčku Mariu Callas

Životopisný film Maria hovorí o oslnivej opernej hviezde – Marii Callas. Na verejnosť sa dostali prvé fotografie z nakrúcania filmu.

Je to len pár dní, čo sa objavili prvé fotografie, ktoré približujú Mariu. Životopisný film, ktorý hovorí o posledných dňoch Marie Callas v Paríži v sedemdesiatych rokov. Angelina Jolie stvárni americkú sopranistku gréckeho pôvodu v životopisnom filme o „búrlivom, krásnom a tragickom príbehu života najväčšej opernej speváčky sveta, ktorý znovu prežila a pretvorila počas posledných dní v Paríži v sedemdesiatych rokoch,“ uvádza tlačová správa.


Režisér Pablo Larraín ocenil „mimoriadnu prípravu“ herečky Angeliny Jolie na túto rolu. Boli zverejnené dve fotografie herečky, ktorá stvárňuje opernú Divu. V jednej je Jolie najznámejšou opernou divou, ktorá nosí veľký klobúk so širokou čipkou, v druhej má na tvári veľké okrúhle okuliare.


Režisér Larraín vo vyhlásení uviedol: „Som neuveriteľne nadšený, že môžem začať s produkciou filmu Maria, ktorý, dúfam, priblíži pozoruhodný život a dielo Marie Callas divákom na celom svete vďaka skvelému scenáru Stevena Knighta, dielu celého tímu, hercom, štábu a najmä Angeline a jej brilantnej práci a mimoriadnej príprave.“


Foto: Pablo Larraín

Larraín predtým režíroval Jackie, životopisný film o Jackie Kennedy, ktorá bola zobrazená v snímke v tragickom milostnom trojuholníku s Callas. Scenár k Marii má na starosti Steven Knight, ktorý napísal britský hit Peaky Blinders. Knight tiež spolupracoval s Larraínom na životopisnom filme Spencer z roku 2021 s Kristen Stewart v hlavnej úlohe. Hlavná predstaviteľka životopisného filmu Marie, Angelina Jolie v roku 2022 pre The Hollywood Reporter povedala: „Zodpovednosť za Mariin život a posolstvo beriem veľmi vážne. Dám do toho všetko, čo môžem, aby som túto výzvu splnila. Pablo Larraín je podľa Jolie režisér, ktorého dlho obdivuje. Ocenila, že dostala príležitosť porozprávať sa s ním viac o príbehu opernej speváčky, ktorý vznikol podľa scenára Stevena Knighta.


Produkcia podpísala dohodu, ktorá štábu umožňuje začať nakrúcať už teraz, viac ako osem týždňov v Paríži, Grécku, Budapešti a Miláne. Podľa publikovaných zdrojov bude film obsahovať originálne odevy, ktoré nosila Callas. Po boku Jolie budú vo filme hrať: Pierfrancesco Favino, Alba Rohrwacher, Haluk Bilginer, Kodi Smit-McPhee a Valeria Golino.

Maria Callas

Maria Callas je považovaná za jednu z najslávnejších operných postáv dejín hudby. S rozsahom troch oktáv bola uznávaná pre jej belcantový spev a pre jej interpretácie Verdiho a Pucciniho.

Posledné roky života strávila v izolácii v Paríži a zomrela na infarkt vo veku 53 rokov.

 

Zdroj: Spracovala: redakcia mojakultura.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno