Činohra SND pozýva do Modrého salóna, opera a balet do online priestoru

SND aj v tomto období, keď je nevyhnutné dodržiavať prísne opatrenia v záujme zdravia každého z nás, nerezignuje na tvorbu a radi privítajú priaznivcov v Slovenskom národnom divadle. Z repertoáru vybrali inscenácie s čo najmenším počtom účinkujúcich, aby zachovali nariadenie 50 osôb v danom priestore v jednom okamihu, aby tak diváci mali možnosť prísť do SND na predstavenia v Štúdiu a v Modrom salóne.


Činohra SND uvedie v októbri v Štúdiu v novej budove SND Ilúzie (14. 10.), Leni (16. a 17. 10.), Popol a vášeň (22. 10.). V Modrom salóne má v nedeľu 4. 10. premiéru inscenácia Milada – je spomienkou na Miladu Horákovú pri príležitosti 70. výročia tragického rozsudku nad človekom veľkej morálnej sily. Toto predstavenie si môžu diváci pozrieť aj 6. 10. (dopoludnia) a 25. 10. V Modrom salóne uvádza SND ďalej inscenácie tRIP (derniéra 12. 10.), Nevera (13. 10.), predpremiéru a premiéry novej inscenácie s názvom Sova (19., 20. a 21. 10.), inscenácie Morena (22. a 23. 10.) a Nepolepšený svätec (30. 10.).


Vstupenky si možno zakúpiť z pohodlia domova on-line a od pondelka 5. 10. 2020 aj v pokladnici v novej budove SND, ktorá bude otvorená v pracovných dňoch od 9.00 h do 16.00 h.


Činoherný, operný aj baletný súbor SND pripravuje aj nové zaujímavé projekty a prekvapenia, ktoré ponúkne v on-line priestore a ktoré aspoň čiastočne nahradia zážitok zo živého umenia, hoci ten je nenahraditeľný a neprenosný.


Tým, ktorí pre nové opatrenia nemôžu navštíviť predstavenia, na ktoré už mali zakúpené vstupenky, ponúkne SND prednostne náhradné termíny činoherných predstavení v okamihu, keď to epidemiologická situácia dovolí. Operné a baletné predstavenia sú zrušené bez náhrady. Za vstupenky na zrušené predstavenia majú diváci možnosť požiadať o vrátenie vstupného alebo o voucher.

SND pripomína, že platnosť nevyužitých darčekových poukážok pre sezónu 2019/2020 je predĺžená do konca 101. sezóny 2020/2021 a majiteľov abonentiek bude SND informovať písomne.

SND ďakuje za porozumenie, trpezlivosť a podporu. Veríme, že divadlo nás spája.

Zdroj: TS – Izabela Pažítková – tlačová tajomníčka SND
Zdroj foto: titulná fotografia – z predstavenia Popol a vášeň – Martin Huba – autor foto: Juraj Chlpík

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno