Boh Vajec vydáva debutový album s názvom “punk”

Po roku od vydania debutového EP s názvom Antihudba prichádza Richard Grimm s novým autorským počinom, debutovým albumom “punk”.

25-ročný multiinštrumentalista študuje skladbu na HAMU v Prahe a vystupuje pod umeleckým menom Boh Vajec. Okrem svojho sólového projektu pôsobí v zoskupeniach Sokolská 18 a God and Eve. Vo svojich začiatkoch zastával pozíciu bubeníka v indierockovej kapele Max Bazowski (Ocenenie Nadácie Advance Investments, Rádiohlavy 2015), momentálne na bicie sprevádza kapelu Raptora Kocha.

Kvôli pandemickej situácii Boh Vajec momentálne žije v meste Senica, kde sa rozhodol voľný čas využiť na nahratie svojho debutového albumu s názvom “punk”. Album je inšpirovaný francúzskou kapelou Aquaserge, slovenským zoskupením Ali ibn Rachid a vlastne aj samotnou Senicou a všetkými bizármi, ktoré mu toto mesto denno-denne ponúka.

Boh Vajec sa vo svojej hudbe sústreďuje na rytmickú pestrosť, teatrálnosť, no zároveň sa nebojí využívať prvky minimalizmu. Odvážne pracuje so zvukom, snaží sa o inštrumentálne využitie obyčajných pracovných nástrojov ako hoblík, či šrobovačka v skladbe Pekne ste to tu prerobili. Kombinuje elektroniku a akustické nástroje, kolíše niekde napomedzí serióznosti a recesie. Názov “punk” vyjadruje podmienky za ktorých bol album nahrávaný – svojpomocne a s nedostatkom techniky.

Na albume primárne spolupracovala Eva Sajanová (holé baby, God and Eve), ktorá sa za pochodu učila po francúzsky a v štyroch piesňach sa postarala o vokálne zložky. V piesni Podcast zase počujeme Žofiu Fodorovú a jej názor na ľudské patetické a náhodne generované myšlienky. Hrou na husle tracky doplnil Patrik Petráš.

Tracklist albumu “punk”:

  1. Drunk bumblebee, Dou Žusepa (ft. holé baby)
  2. Aquaserge (ft. holé baby)
  3. Á ešte raz
  4. Un Deux Trois (ft. holé baby)
  5.  Pekne ste to tu prerobili
  6. Pa de di da di du do
  7. Rozprávka
  8. Podcast (ft. Čeméro)
  9. Senica
  10. Mindblower

TS: Richard Grimm
Zdroj foto: Imrich Pisarovič


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno