Vlani sa prvý ročník Festivalu na zámku lúčil s letom, keďže sa konal koncom augusta a vystúpili na ňom takí interpreti ako David Koller či Miro Žbirka. Tentoraz sa uskutoční záverom júla – 19. – 20. júla 2019 na historickom nádvorí Zvolenského zámku a opäť sa je na čo tešiť.


Cieľom organizátorov Festivalu na zámku už od prvého ročníka bolo dať dvojdňovému hudobnému podujatiu iný charakter ako sú typické open-air festivaly na holej lúke. Na rozdiel od tradičných festivalov totiž do areálu pustia len limitovaný počet návštevníkov. Organizátori chcú, aby si hudobní nadšenci užili plnohodnotné koncerty bez tlačeníc, blata a podgurážených návštevníkov.


Dvojdňový festival v centre Zvolena láka na veľké mená ako IMT Smile, Jana Kirschner, Korben Dallas, Dorota Nvotová či Pančuchy Eleny Hríbovej. Všetci interpreti na pódiu dostanú viac priestoru, aby mohli okrem festivalového programu plného hitov potešiť aj svojich najskalnejších fanúšikov.


Zámok okrem kvalitnej hudby zaplnia street-foodové stánky so sedením. Festival sa tak snaží prilákať aj rodiny s deťmi a návštevníkov, ktorí si viac potrpia na pohodlie. Deti do 12 rokov majú vstup dokonca úplne zadarmo.


Z dôvodu zníženej kapacity festivalu organizátori upozorňujú, aby záujemcovia neodkladali kúpu lístkov na poslednú chvíľu. “Kapacita nádvoria zámku je úmyselne obmedzená, chceme návštevníkom dopriať radšej zvýšený komfort a intenzívny hudobný zážitok,” vysvetľuje Michal Očovan z agentúry, ktorá koncert organizuje.

IMT Smile sú teraz vo forme, navštevujú rôzne mestá na Slovensku a vypredávajú haly či festivaly – budú highlightom sobotného programu. Za zmienku však nepochybne stojí aj otváracia kapela, ktorá festival odštartuje v piatok o 17:00 Pančuchy Eleny Hríbovej – formácia pochádza z domáceho Zvolena. Kapela vznikla v roku 1997 a jej členovia pochádzali z bývalých formácií „JRD“ a „Kresby na chodníku“, ktoré vznikli ako študentské kapely Technickej Univerzity vo Zvolene. Neskôr prešli rôznymi personálnymi zmenami, prestávkami a marec 2012 znamenal definitíve znovuzrodenie kapely, kedy prišiel gitarista Juraj Šufliarsky, ktorý pridal hŕstku progresívnych tónov a nových nápadov. Kapela sa rozhýbala v plnom prúde. Od začiatku júna sa začalo znovu koncertovať a pracovať na nových skladbách. Skupine Pančuchy Eleny Hríbovej nechýba punkový sound a ich indie žáner nepochybne prinesie festivalu to správne intro.

Domáci miláčikovia ZVA 12-28 Band budú pokračovať v príjemne nastavenej „lokálpatriotickej“ dramaturgii festivalu. Formácia čerpá z klasickej blues-rockové hudby, ale nie sú to žiadni klasici. Ich texty sú známe svojou originalitou, humorom a iróniou, ktoré čerpajú z každodenného života.

Pokračovať budú Korben Dallas, ktorí sa vypracovali v dobre fungujúcu a originálnu kapelu no a prvý večer ukončí Jana Kirschner, ktorú netreba nejako špeciálne predstavovať.

Organizátori síce stavili pri promovaní na veľké mená, ale verte, program je mimoriadne dobre vystavaný a zabavíte sa!

Program festivalu:

Piatok 19.7.2019
16:00 otvorenie brán
17:00-18:00 Pančuchy Eleny Hríbovej
18:30-19:30 ZVA 12-28 Band
20:30-22:00 Korben Dallas
22:45-00:00 Jana Kirschner

Sobota 20.7.2019
16:00 otvorenie brán
16:30-17:30 Girls from the moon
18:00-19:00 Filip Jánošík & hotoví umelci
20:00-21:00 Dorota Nvotová
22:00-23:15 IMT Smile

TS: Festival na zámku – upravený a doplnený redakciou mojakultura.sk
Zdroj foto a video: ZVA 12-28 BAND, youtube

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno