SlvaCon festival je medzinárodný trojdňový festival fantasy, sci-fi, histórie, mytológie a popkultúry. Je určený pre všetkých fanúšikov literatúry, filmu, seriálov, hier, histórie, larpu a výtvarného umenia. Tento rok sa v Bratislave koná už po 16. krát.

Návštevníkom festival prináša tvorivé prežitie voľného času, ale aj miesto pre zábavu a kreativitu. Súčasťou sprievodného programu budú rozmanité workshopy v oblasti umenia, popkultúry a vedy, tanečné aj komediálne vystúpenia a samozrejme množstvo prednášok od zaujímavých osobností.


V sobotu o 14:00 sa festivalu zúčastní aj slovenský spisovateľ Juraj Červenák, aby pokrstil svoju novú knihu Ostrov bohýň z cyklu Černokňažník. Ďalším hosťom festivalu bude Vladimír Valovič, skúsený tvorca vizuálnych efektov, ktorý sa už vyše 10 rokov podieľa na tvorbe veľkofilmov. Aj pod jeho rukami vznikali filmy ako Harry Potter: Dary smrti 2, Strážcovia galaxie, Star Trek: Do neznáma či Detective Pikachu.


Svoju prednášku bude mať napríklad aj strihač, režisér a filmový publicista Peter Pavlík, ktorý bude hovoriť o inšpirácii, ktorá prichádza z B-čkových sci-fi filmov a vychádzali z nich aj slávni režiséri kultových akčných filmov, ako James Cameron, Steven Spielberg či Tim Burton.


Hostia sa budú môcť zúčastniť Víkendu na Rokforte, kde budú roztriedení do jednotlivých čarodejníckych fakúlt. Zahrať si môžu stolný metlobal, zájsť do klubu duelantov, navštíviť stredoveké remeselné stánky alebo sa zabaviť pri spoločenských a stolných hrách.


SlavCon 2023 sa začína v piatok 21. apríla a trvať bude do nedele 23. apríla na Fakulte architektúry a dizajnu STU na Námestí Slobody v Bratislave.

Vstupné je možné zakúpiť si na stránke festivalu alebo na mieste.

Ak vlastníte lístky na SlavCon 2020, ktorý bol zrušený z dôvodu protipandemických opatrení, môžete ich využiť na aktuálnom ročníku festivalu.

 

Spracoval: Matúš Trišč

Zdroj foto: SlavCon

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno