Slovenská filharmónia ponúka komorné koncerty s intímnou atmosférou v Malej sále Slovenskej filharmónie. Tretí a záverečný koncert cyklu Piesňové večery sa uskutoční v utorok 9. apríla o 19.00. Predstaví sa na ňom slovenský basbarytonista Tomáš Šelc s bohatým piesňovým programom. Jedinečným prvkom recitálu bude využitie kladivkového klavíra, ktorý rozozvučí  Barbara Maria Willi.

Na úvod večera zaznie v interpretácii Tomáša Šelca dvanásť českých piesní Jana Jakuba Rybu (1765 – 1815) z roku 1800, ktoré vyšli pod názvom Zwölf böhmische Lieder. Meno českého skladateľa a učiteľa si zvyčajne spájame s vianočnou omšou. V Rybovom  odkaze je však  viac ako tisíc skladieb, medzi ktorými nájdeme veľa omší a piesní.


Komorný večer bude pokračovať výberom Schubertových piesní –  Du bist die Ruh D. 776, An den Mond D. 193, An die Musik D. 547 a Die Forelle D. 550. Piesňová tvorba sprevádzala Schuberta  po celý jeho život. Interpretovali ju amatérski hudobníci pre viedenské domáce spoločnosti aj mnohí operní speváci. Piesňový odkaz Franza Schuberta obsahuje okolo 600 opusov. Historickú atmosféru konca 18. storočia umocní využitie kladivkového klavíra a špecialistka v hre na dobovom nástroji Barbara Maria Willi.

Zdroj: TS Martina Tolstova, tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie


Titulná foto: Petra Hajská


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno