Slovenské národné divadlo spustilo charitatívny projekt ,,Divadlo pre všetky deti”. Jeho cieľom je dlhodobá podpora detí z centier pre deti a rodiny, náhradných rodín a sociálne slabších rodín, aby mohli spoločne zakúsiť výnimočné chvíle, ktoré prináša divadlo. 

„V Slovenskom národnom divadle veríme, že každé dieťa bez rozdielu by malo mať šancu a príležitosť zažiť divadlo na vlastnej koži. Zvlášť v predvianočnom období myslíme na deti a rodiny, pre ktoré nebývajú Vianoce také čarovné, láskyplné a bohaté, aké ich poznáme my,“ komunikuje naša prvá scéna svoj nový projekt.


SND sa preto v spolupráci s OZ Úsmev ako dar rozhodlo iniciovať charitatívny projekt ,,Divadlo pre všetky deti”


Bez divadla totiž deti prichádzajú nielen o úžasný umelecký zážitok, ale aj o šancu na vzdelávanie. Divadlo nepochybne rozvíja kreativitu, kultúru, komunikáciu, trpezlivosť, morálku i predstavivosť. 


“S blížiacimi sa Vianocami, zvlášť v ťažkej pandemickej dobe, si v Slovenskom národnom divadle ešte viac uvedomujeme potrebu vzájomnej pomoci. Spoločnosť potrebuje viac ľudskosti, empatie, lásky a dobrých skutkov, preto sme sa rozhodli, že sa vianočná kampaň Slovenského národného divadla bude niesť najmä v duchu pomoci. Veríme, že sa k nám pridajú aj naši diváci a spoločne budeme môcť pomáhať aj rozdávať radosť, lebo aj to je úlohou divadla,” hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička. 


Od decembra bude v pokladnici SND špeciálne označená pokladnička, kam môže každý návštevník prispieť ľubovoľnou sumou na vstupenku pre deti z centier pre deti a rodiny, náhradných a sociálne slabších rodín, napríklad pri vyzdvihnutí si darčekových poukážok. Počas lockdownu pokladnica SND funguje len ako výdajné miesto.

Zbierku zastrešuje Úsmev ako dar. Vstupenku deťom môžete už teraz zakúpiť aj elektronicky cez QR kód, platobnou kartou v pokladnici SND alebo cez portál https://usmev.darujme.sk/divadlo-pre-vsetky-deti/

Ku každej vstupenke, ktorú sa z vyzbieraných peňazí podarí zakúpiť, Slovenské národné divadlo pridá jednu navyše. 

Prvýkrát – ak to pandemická situácia umožní – vďaka tejto zbierke detskí diváci zaplnia hľadisko sály opery a baletu v SND už 18. decembra na špeciálnom predstavení baletu Luskáčik. V prípade nepriaznivej epidemiologickej situácie bude predstavenie nahradené v najskoršom možnom termíne.

“Podporu detí z detských domovov, náhradných rodín a sociálne slabších rodín nechceme brať ako jednorazovú príležitosť. Veríme, že projekt bude mať úspech a už teraz rátame s ďalšími charitatívnymi predstaveniami aj počas nasledujúceho roka,” dodáva generálny riaditeľ SND Matej Drlička.  

“V tejto ťažkej pandemickej dobe, ktorá narušila osobné kontakty našich detí s ich blízkymi a obmedzila ich možnosti venovať sa športu a umeniu si viac ako inokedy uvedomujeme potrebu sociálneho kontaktu detí s ich rovesníkmi a kamarátmi. V súčasnosti, keď nevieme ako dlho ešte budeme bojovať s pandémiou, oceňujeme túto krásnu príležitosť pre naše deti, keď vďaka Slovenskému národnému divadlu dostanú „Umenie ako dar“. Mnohé z nich nikdy v divadle neboli a dostanú prvýkrát príležitosť prežiť nádherný umelecký zážitok. Vážime si túto spoluprácu a tešíme sa na ďalšie predstavenia počas budúceho roka.”  hovorí predseda občianskeho združenia Úsmev ako dar Jozef Mikloško. 

Darujte spolu so SND tento rok darček okrem svojich blízkych aj deťom, ktoré vďaka vám zažijú divadlo možno prvýkrát.

 

Zdroj: TS Jana Alexová, PR manažérka SND

Zdroj foto: Robert Tappert

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno