Seriálová adaptácia Harryho Pottera je potvrdená

Spoločnosť Warner Bros. Discovery oznámila novú streamovaciu platformu Max, ktorá má nahradiť zanikajúcu službu HBO Max a navyše bude ponúkať aj obsah služby Discovery+. Spoločnosť k novinkám pridala aj oznámenie o prípravách nového seriálu z čarodejníckeho sveta spisovateľky J. K. Rowlingovej. Autorka knižných predlôh má byť súčasťou projektu a na tvorbe sa bude podieľať ako výkonná producentka.

Podľa portálu Variety má na každú knihu o Harrym Potterovi pripadnúť jedna séria. Znamená to, že tvorcovia majú s čarodejníckym svetom plány na niekoľko rokov dopredu. Knihy a následne aj filmy o mladom čarodejníkovi sa vyznačovali tým, že rástli spolu so svojou fanúšikovskou základňou. Vďaka stále vážnejšiemu ladeniu príbehov si séria dokázala udržať svojich čitateľov a divákov, ktorí svoju cestu s fiktívnymi hrdinami začali ako deti a sledovali ich až do dospelosti. O niečo podobné sa s veľkou pravdepodobnosťou pokúsia aj tvorcovia nového seriálu. Fanúšikom filmov chcú ponúknuť hlbší ponor do čarovného Rokfortu a jeho tajomstiev či menších príbehov, ktoré sa pre rozsiahlosť knižnej predlohy nedostali do filmových adaptácií. Štúdio Warner Bros. tak po nevydarenom pokuse s novými postavami a ich osudmi v trilógii Fantastické zvery siaha po overenej látke a prerobí notoricky známe diela s úplne novými hercami.


Fanúšikovia pôvodnej filmovej série ešte nestihli zostarnúť (posledná časť Harry Potter a Dary smrti – 2 mala premiéru v roku 2011) a už sa ich milované diela chystajú predviesť v novom šate. Veľké štúdiá si totiž uvedomujú potenciál kultových sérií aj oddanosť fanúšikovských základní. Preto bolo len otázkou času, kedy sa spustí lavína nového obsahu pridávaného do slávnych a obľúbených svetov. Len minulý rok sme mohli vidieť Prstene moci pochádzajúce z Tolkienovej Stredozeme a v súčasnosti dokazuje smäd po známych čarovných dobrodružstvách aj závratná obľúbenosť novej videohry Hogwarts Legacy, ktorá hráčov preniesla priamo do otvoreného sveta od Rowlingovej.


Na informácie o začiatku nakrúcania či rozhodnutie o dátume premiéry seriálu si ešte budeme musieť nejaký časť počkať.


 

Spracoval: Matúš Trišč


Zdroj foto: Continental film

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno