V piatok 13.októbra 2023 sa na hudobnej scéne objaví nový hudobný projekt, ktorý prináša nezameniteľnú dávku emócií a francúzskej elegancie. Slovenská šansoniérka Lucia Bujnová predstavuje svoje interpretácie obľúbených francúzskych skladieb v spolupráci s výnimočnými hudobníkmi.

Lucia Bujnová, vynikajúca francúzštinárka, sa túžila podeliť so svojou vášňou pre francúzsku hudbu so širším publikom. Na tomto projekte účinkuje s klaviristom a skvelým aranžérom a skladateľom Pavlom Bodnárom, s ktorým dlhodobo spolupracuje. Trio dopĺňa talentovaná violončelistka Jana Bisceglia Ivanecká. V tomto zložení nahrali aj ostatný Luciin album Po Tvojich slovách v novembri 2022.


Lucia túžila zachytiť a podeliť sa s tým, čo má rada, do čoho vkladá srdce a v čom sa cíti doma. Medzi šiestimi skladbami, ktoré spoločne hrávajú na koncertoch je La Vie en rose od Edith Piaf, ale napríklad i La Chanson des vieux amants od Jacquesa Brela. Spieva sa v nich o láske, túžbe, nádeji. Skladby majú poetické texty spomeňme báseň Louisa Aragona Il n´y a pas d´amour heureux.


Nahrávky tohto projektu vznikli v košickom štúdiu Sinus Records, v krásnom prostredí historického centra mesta, dokonalom mieste pre inšpiráciu, pohodovú a zároveň tvorivú prácu. Šesť francúzskych šansónov budú môcť poslucháči nájsť na všetkých hlavných streamovacích platformách, čím umožní fanúšikom hudby na celom svete vychutnať si autentické prevedenie týchto skladieb. Luciin hlas a interpretácia, ako i nádherné aranžmány, dávajú piesňam nezameniteľný dotyk originality a hĺbky.


V lete Lucia Bujnová spolupracovala s Petrom Cmorikom, Máriom „Kulym“ Kollárom a akordeonistom Michalom Červienkom na piesni „Nezlomní“, ktorá je sprievodnou piesňou slovenských olympionikov a paraolympionikov na ich ceste do Paríža 2024. V skladbe sa autorsky a interpretačne podieľala na jej strednej, francúzskej časti.


Najbližšie sa môžu milovníci krásnej hudby tešiť na jej koncert v trnavskej Synagóge, ktorý bude 10.novembra 2023 o 18h30.

Zdroj: redakciu informovala Ľudmila Balúchová, PR manažérka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno