Cyklus Večer s vydavateľstvom, ktorý organizuje občianske združenie Milujem knihy/Amo libris v spolupráci so Staromestskou knižnicou, predstaví vo svojom treťom pokračovaní v stredu 22. novembra o 18.00 v Staromestskej knižnici na Blumentálskej 10/a vydavateľstvo Tatran.

Tatran je jedno z najstarších vydavateľstiev na Slovensku, vzniklo pred 75 rokmi. V súčasnosti pokračuje v zabehnutej tradícii, orientuje sa hlavne na beletriu, jeho profil najlepšie vystihuje slogan Knihy pre hodnotnejší život“. Návštevníci podujatia sa viac o jeho histórii, portfóliu, edičnom pláne aj s tipmi na knihy pod stromček môžu dozvedieť od Klaudie Feketeovej, marketingovej manažérky vydavateľstva.


Medzi najatraktívnejšie novinky Tatranu rozhodne patrí nové vydanie najobľúbenejšieho vianočného príbehu na svete z pera Charlesa Dickensa Vianočná koleda s nádhernými ilustráciami  jednej z najvýznamnejších súčasných nórskych výtvarníčok Lisy Aisato.


Milovníkom kníh ju príde predstaviť prekladateľka Alexandra Strelková a herečka Táňa Pauhofová, ktorá prečíta ukážky z knihy.


Večer s vydavateľstvom Tatran moderuje Zuzana Golianová.


Cyklus Večer s vydavateľstvom umožňuje neformálne stretnutia s jednotlivými vydavateľstvami. Poskytuje priestor pre oboznámenie sa s ich históriou, portfóliom, edičnými plánmi aj príbehmi zo „zákulisia“. Súčasťou sú prezentácie aktuálnych knižných noviniek za účasti autorov, prekladateľov či vydavateľov. Cyklus vznikol vďaka finančnej podpore mestskej časti Bratislava-Staré Mesto. Mediálnymi partnermi cyklu sú Denník SME a Rádio Devín.

Zdroj: TS Staromestská knižnica

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno