Vášeň – pohyb – hlas/pokus o tri podoby Carmen. Spoločná online premiéra filmu CARMEN, na ktorom sa podieľali všetky tri súbory SND, sa uskutoční v nedeľu 16. augusta 2020.


Mimoriadne obdobie pandémie, ktoré ovplyvnilo naše životy, nám v divadle dalo priestor vytvoriť inovatívne projekty, ktoré by sme za iných okolností len ťažko uskutočnili. V roku divadla a vo výročnej stej sezóne SND sme spojili sily všetkých troch umeleckých súborov na niekoľkých projektoch. Jedným z nich je Carmen. Prepojenie opery, baletu a činohry otvorilo nové možnosti v rámci umeleckých i ľudských presahov.


Zsóka Tallósiová. Carmen, choreografia: Igor Holováč. Foto: Peter Brenkus

Oko kamery zachytilo v pôsobivých obrazoch tri podoby Carmen: vášnivú opernú Bizetovu (Monika Fabianová), ale aj strhujúcu baletnú (Olga Chelpanova) a aj jej potenciálnu činohernú podobu cez výber z básní Rupi Kaur (Táňa Pauhofová). Výsledná performancia o zranenej ženskej identite, kultovej láske a zrelosti vzťahu sa uskutoční vo forme online premiéry na našom SND youtubovom kanáli 16. augusta 2020 o 20.00 hod.


Nech vás naša Carmen zastihne kdekoľvek, prinesie vám stále živý príbeh a emócie v netradičnej forme.


Dramaturgia Eva Gajdošová, Miriam Kičiňová, Marek Mokoš
Choreografia Igor Holováč
Zvuk Marián Džubák
Svetlo Jozef Miklós
Kamera Jaroslav Mackov, Viktor Petráš, Ivan Ölvecký
Strih Jaroslav Mackov
Technická supervízia Viliam Švarda, Karol Jurický, Patrik Pačes
Dirigent Martin Leginus
Účinkujú Táňa Pauhofová, Alexander Bárta, Monika Fabiánová, Olga Chelpanova, Konstantin Korotkov, Viola Mariner, Kristian Achberger, Viacheslav Kruť, Adrian Szelle, Damani Williams Campbel, Daniela Danihelová, Lilit Hogtanian, Ana Carolina Pitta de Carvalho, Zsóka Tallósiová, Jean-Michel Reuter, Enrico Vanroose.

Georges Bizet/Suita pre violončelové sexteto
členovia Violončelového sexteta Jan Pospíšil, Katarína Černá Zajacová, Branislav Bielik, Katarína Kozelková, Martin Prievalský, Peter Michoněk

Zdroj: TS: Izabela Pažítková – tlačová tajomníčka SND
Zdrjo foto: Peter Brenkus, SND

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno