Nové české sci-fi sa vyrovná svetovej produkcii

Chceli by ste mať istotu, že nezomriete inak, ako prirodzenou smrťou vo vysokom veku? Na túto tému vzniká u našich českých susedov nový sci-fi film Bod obnovy. Pozrite si jeho prvú ukážku.

Ľudstvo dostáva druhú šancu v podobe obnovovacieho systému, ktorý má zabezpečiť, aby sa človek, ktorý zomrie neprirodzenou smrťou, mohol vrátiť k životu. Nutné je preto vykonať zálohu mozgu každých 48 hodín.


Aj keď sa dej bude odohrávať v budúcnosti, zásadne sa vyjadruje k témam, ktoré sú nám blízke už teraz. Film sa zaoberá otázkami etiky, morálky či digitálnej bezpečnosti, ale aj slobody.


Pre režiséra Roberta Hloza pôjde o celovečerný debut. Jeho krátke a študentské filmy, ktoré nakrúcal počas štúdia v Česku aj Južnej Kórei (Mlýn 2011, Numbers 2012), sú však dôkazom veľkých ambícii mladého tvorcu.


Trailer ukazuje futuristický svet a kyberpunkovú estetiku, ktorá preniká do každej oblasti ľudského života. Nové modely áut, zbrane a technologické vylepšenia ľudského tela. Bod obnovy sa pokúsi priniesť plnohodnotný zážitok z futuristického sveta, podobného dielam ako je Blade Runner 2049 či videoherný Cyberpunk 2077. Aj v prípade pripravovanej snímky je známy rok z našej budúcnosti, kedy sa udalosti budú odohrávať. Príbeh je zasadený do roku 2041, no vychádza z našej reality. Tvorcovia nakrúcali v Česku, Poľsku a na Slovensku a vo filme budeme môcť vidieť napríklad aj upravenú socialistickú architektúru dokonca aj reálne budovy s vizuálom, aký by mohli mať v blízkej budúcnosti.


Herečka Andrea Mohylová je v roli kriminalistky – ústrednej hrdinky filmu, ktorá má za úlohu vyriešiť vraždu jedného z autorov technológie systému zvaného „Obnova“. V snímke uvidíme aj Matěja Hádeka, Václava Neužila ml. či slovenského herca Milana Ondríka.

Slovenská premiéra filmu je naplánovaná na 21. septembra 2023.

 

Spracoval: Matúš Trišč

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno