Údajne už túto jar sa začne nakrúcanie druhej časti svetoznámeho filmu o umučení Ježiša Krista s podnázvom Zmŕtvychvstanie. 

Oficiálny názov projektu je The Passion of the Christ: Resurrection. Podľa portálu World of Reel sa do roly Ježiša vráti herec James Caviezel. Režisér, scenárista, herec a producent Mel Gibson sa chce podľa dostupných informácii tentoraz zamerať čiastočne na vzkriesenie Ježiša, ale aj na udalosti troch dní medzi ukrižovaním a samotným zmŕtvychvstaním, kedy Ježiš zostúpil medzi zosnulých. 


Film Umučenie Krista mal premiéru ešte v roku 2004 a ohúril svet silou autentickosti a brutality, s akou Gibson priebeh umučenia spracoval. Dielo sa rýchlo stalo významným pre kresťanov po celom svete a hoci ten sa od roku 2004 značne zmenil, dá sa predpokladať, že nová snímka bude prijatá s podobnou náruživosťou, minimálne medzi kresťanmi. 


To, že pôvodný film vzbudzoval svojho času značné kontroverzie dokazujú jednak svedectvá z náročného nakrúcania filmu, kedy dochádzalo aj k vážnym zraneniam a silným zážitkom, po ktorých sa mnohí členovia štábu obrátili na kresťanskú vieru, ale aj zákaz premietania filmu vo viacerých krajinách kvôli zobrazeniu násilia.


Práce na scenári Zmŕtvychvstania prebiehali 10 rokov a stojí za nimi scenárista Randall Wallace, s ktorým Gibson pracoval už v historickej dráme Statočné srdce. Možno očakávať, že pri pokračovaní bude kladený rovnaký dôraz na autentickosť, tak ako to má režisér vo zvyku a film zrejme znova zaznie iba v latinčine, aramejčine a hebrejčine. 


 

Spracoval: Matúš Trišč

Zdroj foto: Icon Production

 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno