V piatok 12. apríla 2024 sa v Slovenskej filharmónii uskutoční tretia Hudobná akadémia pre bratislavských a mimobratislavských školákov, ktorí sa v 75. koncertnej sezóne prihlásili na organizovaný cyklus doobedňajších koncertov. Bratislavskú Redutu navštívi 1400 žiakov v dvoch frekvenciách – o 9.30 a 11.30. Program piatkových koncertov pre mladých Slovenská filharmónia zopakuje aj v sobotu 13. apríla 2024 o 16.00 na treťom Rodinnom koncerte s názvom Potulky jazzom.

Svetom hudby bude mladých návštevníkov sprevádzať moderátor Martin Vanek. Už názov koncertu Potulky jazzom  prezrádza, čo bude témou aprílového koncertov pre mladých návštevníkov v bratislavskej Redute. V piatok 12.  a v sobotu 13. apríla si Martin Vanek so žiakmi a deťmi pocestujú  spoločne v čase.


Rodinný koncert, moderátor Martin Vanek. Foto: Ján Lukáš

Ocitnú sa na malú chvíľu v rokoch 1920 až 1950, keď bol jazz tanečnou hudbou, na ktorú sa zabával celý svet. Ako jazz vznikal, ako znel, na akých nástrojoch  sa hral, čo je jeho srdcom a dušou? To všetko sa dozviete v Koncertnej sieni SF so skvelým orchestrom Fats Jazz Band pod vedením Ladislava Fančoviča. Akademici môžu na koncertoch získať knižky a sobotný Rodinný koncert skončí ako vždy tombolou s peknými cenami.


Zdroj: TS Martina Tolstova, tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno