Pripojte sa už tento štvrtok 4.2. o 19:00 na portál navstevnik.online a vychutnajte si jedno z najpopulárnejších diel svetovej hudobnej tvorby, známu operetu Johanna Straussa mladšieho – Netopier. 


Genialita hudobného skladateľa – i tak by sa dalo nazvať dielo, ktoré sa zrodilo z niekoľko týždňovej práce uznávaného viedenského „kráľa valčíkov“ Johanna Straussa ml. História spomína, že dvere do spočiatku trochu nechceného sveta operety, otvorila Straussovi jeho manželka Henrietta „Jetty“ Treffz. A tak pravdepodobne aj vďaka nej si dnes môžeme  užiť krásu tejto výnimočnej hudobnej tvorby. Z celkovo 15-tich Straussových dokončených operiet stojí Netopier bezpochyby na tom najvyššom stupienku a o úspechu tohto diela svedčí okrem iného i fakt, že od uvedenia v roku 1874 až do roku Straussovej smrti (1899) sa uskutočnilo viac ako 300 repríz.   


Domáce spracovanie diela vytvoril súbor ŠDKE pod režisérskou taktovkou Michala Spišáka a v hudobnom naštudovaní Roberta Jindru. Medzi účinkujúcimi sa okrem iných predstaví aj Táňa Paľovčíková, Michaela Várady či Jaroslav Dvorský. Pohodlne sa usaďte a užite si štvrtok v spoločnosti Netopiera. Vstupenky je možné zakúpiť prostredníctvom tohto odkazu.  


Spracovala: redakcia mojakultura.sk
Zdroj foto: archív ŠKDE


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno