Už dnes o 18:00 si môžete naživo pozrieť diskusiu zástupcov kultúrneho a kreatívneho priemyslu, ktorí budú debatovať najmä o kľúčovej téme – dosahu pandémie na kultúru. Účastníkmi diskusie budú výkonní umelci, manažéri z rôznych oblastí – hudby, filmu, divadla a výtvarného umenia.


Nebude medzi nimi chýbať ani Pavol Smolka, zakladateľ Hudobnej Únie Slovenska, ktorý je od začiatku koronakrízy zástupcom a iniciátorom rokovaní s rezortom kultúry a hospodárstva, najmä čo sa týka kompenzácií ľudí pracujúcich v kultúrnom a kreatívnom priemysle. V diskusii bude ďalej za hudbu vystupovať organizátor festivalu Pohoda Michal Kačšák a manažér a basgitarista kapely HEX Yxo Dohňanský.


Za filmový priemysel bude na tému „kultúra v dobe covidu“ vystupovať aj zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Film Europe Ivan Hronec a filmový publicista Juraj Malíček. Aké časy prežíva v čase v pandémie divadlo, konkrétne činohra, priblíži riaditeľka Činohry SND Miriam Kičiňová. O tom, čo v týchto časoch prežívajú herci, porozpráva Barbora Andrešičová – herečka DAB a SND.


Pandémia postihla aj svet výtvarného umenia a ten priblíži aj kurátorka SNG Katarína Kolbiarz Chmelinová.


Diskusiu môžete sledovať na odkaze nižšie:

Spracovala: redakcia mojakultura.sk
Zdroj foto: ilustračná foto shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno